islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

NOVÁ SLUŽBA PRE CUDZINCOV NA SLOVENSKU PRI VYBAVOVANÍ POBYTU A VÍZ Ministerstvo vnútra od 1. decembra 2022 spúšťa novú elektro…

NOVÁ SLUŽBA PRE CUDZINCOV NA SLOVENSKU PRI VYBAVOVANÍ POBYTU A VÍZ

Ministerstvo vnútra od 1. decembra 2022 spúšťa novú elektronickú službu rezervačného systému pre klientov pracovísk cudzineckej polície. Novinkou je, že sa ruší územná pôsobnosť oddelení cudzineckej polície pri podávaní žiadostí o udelenie prechodného, trvalého pobytu či dlhodobého pobytu a žiadostí o udelenie národného víza.

💬 „Dôvodom je snaha sprístupniť služby čo najväčšiemu počtu cudzincov,“ spresnil minister vnútra Roman Mikulec.

ℹ Odkaz na novú službu nájdete TU: https://portal.minv.sk/wps/wcm/connect/sk/site/main/zivotne-situacie/Cudzinci/rezervacny-system/

➡ Žiadateľ teda po novom nemusí vybavovať svoje záležitosti na oddelení cudzineckej polície podľa miesta pobytu. Požiadať o udelenie pobytu, overenie pozvania či udelenie víz možno na ktoromkoľvek z 13 oddelení cudzineckej polície na Slovensku. Celé konanie o žiadosti prebehne na oddelení, ktoré si klient zvolí.

➡ Rezervačný systém bol zároveň rozšírený o ďalšie životné situácie. Zarezervovať si termín je možné už aj v prípade žiadosti o udelenie tolerovaného pobytu či overenia pozvania, pri žiadostiach o víza alebo o ich predĺženie, takisto pri žiadosti o alternatívny autentifikátor a pri ďalších úkonoch.

➡ Ostatné úkony, ktoré nie sú v rezervačnom systéme, ako napríklad prevzatie dokladov či doloženie dokumentov k žiadostiam, je možné vykonať na zvolenom oddelení cudzineckej polície počas stránkových hodín od 15.00 do 15.30 h.

📷 TASR


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *