islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Nový most v Jakube skvalitní život obyvateľov | Banská Bystrica

OBYVATELIA JAKUBA SA DOČKALI NOVÉHO MOSTA

Jakub patrí medzi menšie mestské časti, pre mesto je však rovnako dôležité, aby sa jeho obyvatelia nemuseli báť o svoju bezpečnosť. Most bol v havarijnom stave a komplikácie spôsoboval najmä obyvateľom Hruškovej a Ovocnej ulice. Výmene prechádzala dlhá a náročná cesta. Po takmer dvojročnom úsilí samosprávy sa ale podarilo premostenie opraviť. Jakubčania sa už viac nemusia báť o svoju bezpečnosť a už čoskoro sa k svojim domovom dostanú peši, na bicykli či autom.

Starý drevený most cez potok Bystrica nahradil železobetónový. Ide o jednopruhovú obojsmernú komunikáciu so šírkou takmer štyri metre. Chodci aj vodiči ho budú môcť začať plnohodnotne využívať až keď bude vydané povolenie na predčasné užívanie stavby.

Viac sa dočítate v našej tlačovej správe⬇️


Okrem veľkých projektov a rekonštrukcií zameriava samospráva pozornosť aj na menšie okrajové mestské časti s cieľom skvalitniť život všetkých obyvateľov. Príkladom je finišujúca výstavba nového mosta do Iliaša či aktuálne ukončenie stavebných prác na novom premostení v Ja… Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *