islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OCHRANA PRÍRODY NA SLOVENSKU BOLA POVÝŠENÁ Slovenská príroda dostala od našej spoločnosti dar, ktorý si zaslúži, a to jej patri…

OCHRANA PRÍRODY NA SLOVENSKU BOLA POVÝŠENÁ

Slovenská príroda dostala od našej spoločnosti dar, ktorý si zaslúži, a to jej patričnú ochranu. Reforma národných parkov prinesie na ich územia opäť život, ktorý bol vždy jej súčasťou. Život bohatý na rozmanitosť, zeleň a silu.

Lesníci a ochranári sa konečne stanú jedným tímom, ktorý bude prírodu spoločnými silami chrániť. Novela zákona o ochrane prírody a krajiny zabezpečí viac bezzásahových území v národných parkoch, ohľaduplné hospodárenie k prírode, zážitkový a ekologický turizmus a v neposlednom rade nové pracovné príležitosti v regiónoch.

Ďakujem poslancom za ich podporu a ministrovi životného prostredia a jeho tímu Ministerstvo životného prostredia SR, že svoj zápas dotiahli do úspešného konca. Slovensko, aj vďaka tejto reforme splnilo ďalší míľnik z plánu obnovy. Som nesmierne rád, že sme sa postavili na stranu zodpovednosti voči prírodnému bohatstvu. V budúcnosti sa nám to stonásobne vráti.


Autor správy, foto a správu publikoval Eduard Heger – predseda vlády SR on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *