islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ODBORNÍCI Z SAS A ICH TABUĽKA S CENAMI ELEKTRINY Odborníci z SaS včera opäť na vláde prezentovali, aké riešenia pripravili čo s…

ODBORNÍCI Z SAS A ICH TABUĽKA S CENAMI ELEKTRINY

Odborníci z SaS včera opäť na vláde prezentovali, aké riešenia pripravili čo sa týka cien elektriny pre domácnosti. Štátny tajomník Galek sa už v piatok vyjadril, že nám na “zlatom podnose” pripravili riešenia na lacnú elektrinu pre domácnosti. Čo sme sa včera dozvedeli? Richard Sulík nám doniesol takú tabuľku – áno tú na fotke.

Elektrina pre domácnosti je v roku 2022 vrátane poplatkov a DPH vo výške 189,89 eur. Podľa tabuľky má byť elektrina pre domácnosti v roku 2023 vrátane poplatkov a DPH na úrovni 178,47 eur. Len k tomu dopísali, že ešte treba dopočítať TSS, v roku 2022 sa za to účtovalo 6,30 eur.

Tak som išiel na vláde za pánom Jurisom, šéfom URSO, nominantovi SaS, že koľko vychádza aktuálne na rok TSS jemu. Povedal mi, že 6 x viac. Čiže 37,80 eur. Pripočítajme k 178,47 a máme 216,27 eur.

Potom som sa opýtal pána Jurisa, koľko mu vychádza poplatok za distribúciu, ktorú v tabuľke pán Sulík uviedol ako 50,49 eur. Šéf URSO mi povedal, že jemu to vychádza 100 eur, teda 2 x viac. Pripočítajme teda k 216,27 ešte 49,51 eur. A sme na čísle 265,78 eur. A toto platí, iba ak ušetríte 15 percent elektriny. Vtedy to znamená “iba” 40 percentný nárast ceny elektriny.

Tak kto tomu nerozumie alebo zavádza? Sulík (SaS) alebo Juris (nominant Sulika a SaS)?

Ale nebojte sa, nejako ten chaos v energiách na “zlatom podnose”, čo nám tu nechali, upraceme.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *