islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ODKLAD DAŇOVÉHO PRIZNANIA MAILOM NEPOSIELAJTE Ak si chcete odložiť svoje daňové priznanie k dani z príjmov, môžete tak urobiť u…

ODKLAD DAŇOVÉHO PRIZNANIA MAILOM NEPOSIELAJTE

Ak si chcete odložiť svoje daňové priznanie k dani z príjmov, môžete tak urobiť už len dnes (do 31.3.2023) do polnoci. Daňovníci, pozor! Pokiaľ zašlete žiadosť o odklad mailom, nebude zo strany finančnej správy akceptovaný!

Ak nemáte povinnosť s finančnou správou komunikovať elektronicky, urobiť tak musíte na predpísanom tlačive, a to výhradne:

👉osobne, návštevou miestne príslušného daňového úradu

👉poštou na adresu miestne príslušného daňového úradu (rozhoduje dátum poštovej pečiatky na obálke, nie deň doručenia na daňový úrad)

👉využiť môžete vašu osobnú elektronickú schránku na portáli finančnej správy v prípade, ak ju máte zriadenú

Tlačivo nájdete tu: https://pfseform.financnasprava.sk/Formulare/VzoryTlaciv/OZN493v22.pdf

Subjekty, ktoré majú povinnosť s finančnou správou komunikovať iba elektronicky, tak musia urobiť výhradne prostredníctvom elektronického formuláru vo svojej osobnej schránke na portáli finančnej správy.

#mfsr #ministerstvofinancii #financnasprava


Opätovne upozorňujeme ❗️

Ak máte povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky, je potrebné tak urobiť do dnešnej polnoci vyplnením formulára vo svojej osobnej internetovej zóne na portáli finančnej správy.
Ak nemáte povinnosť komunikovať s finančnou správou elektronicky (fyzické osoby – nepodnikatelia), môžete okrem vyššie uvedenej možnosti poslať vyplnený formulár poštou, alebo ho priniesť na daňový úrad osobne.
Odklady podané e-mailom (elektronickou poštou) finančná správa nemôže akceptovať. Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *