islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

ODLOV DIVIAKOV – UZÁVERA NA KAMZÍKU ‼️ Dôležitá informácia – v pondelok 5. decembra medzi 7.30 a 13.00 hod sa bude konať hromadn…

ODLOV DIVIAKOV – UZÁVERA NA KAMZÍKU
‼️ Dôležitá informácia – v pondelok 5. decembra medzi 7.30 a 13.00 hod sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Kamzík.
❌ V tomto čase bude na nevyhnutnú dobu uzatvorená celá oblasť lesa nad Kramármi: Cisárska cesta, Americké námestie s rozhľadňou, oblasť pod Televíznou vežou a okolie.
✅ Samotný rekreačný areál, parkoviská, oblasť od Kamzíka smerom na Snežienku a Ahoj bude prístupná bez obmedzenia. Rovnako aj zvyšok lesoparku.
👮 Na zákaz vstupu do oblasti budú dohliadať príslušníci mestskej polície a lesnej stráže.


Upozornenie na uzáveru Kamzíka 📣
V pondelok 5.12 medzi 07.30 a 13:00 sa bude konať hromadný odlov diviakov vo forme spoločnej poľovačky v oblasti Kamzík.

V tomto čase bude na nevyhnutnú dobu uzatvorená celá oblasť lesa nad Kramármi: Cisárska cesta, Americké námestie s rozhľadňou, oblasť pod Televíznou vežou a okolie. Samotný rekreačný areál, parkoviská, oblasť od Kamzíka smerom na Snežienku a Ahoj bude prístupná bez obmedzenia. Rovnako aj zvyšok lesoparku. Na zákaz vstupu do oblasti budú dohliadať príslušníci mestskej polície a lesnej stráže.

Vzhľadom na závažnú situáciu s vysokým stavom populácie diviačej zveri a jej prenikaniu do intravilánu mesta, bolo nevyhnutné prijať viacero opatrení na zníženie počtu diviakov. Jedným z nich je aj táto forma intenzívneho odlovu, ktorá predstavuje efektívny nástroj na zlepšenie situácie.

Intenzívny odlov plánujeme vždy na obdobie cez pracovné dni doobeda, mimo hlavnej rekreačnej sezóny, kedy sa obmedzenia dotknú čo najmenšieho počtu návštevníkov.
Okrem spoločnej poľovačky sme od leta zvýšili aj individuálny odlov, najmä v oblasti nad Kramármi a Kolibou. Veterinári zas odchytávajú problémové jedince do klietok v intraviláne mesta.
ℹza mesiac október bolo individuálnym spôsobom odlovených 48ks diviakov, z toho až 22ks v kritických lokalitách nad Kramármi a Kolibou.
ℹna spoločných poľovačkách bolo odlovených 27ks
ℹod začiatku sezóny bolo odlovených už vyše 250ks diviačej zveri, čo je už teraz viac ako za celú minulú sezónu
ℹvnútri v meste bolo, od začiatku roka, veterinármi odchytených do klietok až 38ks

Prosíme o pochopenie a dodržiavanie pokynov mestskej polície a lesnej stráže. Informácie o uzávere sú vopred vyznačené aj priamo v teréne cez informačné tabule.
Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – Nové Mesto on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *