islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Opozícia by vraj mala spolupracovať. Predseda strany SPOLU Miroslav Kollár o mantineloch tejto spolupráce – špecificky o subjekt…

Opozícia by vraj mala spolupracovať. Predseda strany SPOLU Miroslav Kollár o mantineloch tejto spolupráce – špecificky o subjektoch naľavo od nás.


ODMIETAME POPULISTOV AJ EXTRÉMISTOV

V nasledujúcich parlamentných voľbách sa opäť raz bude hrať o budúce civilizačné ukotvenie Slovenska a o to, či zostaneme súčasťou slobodného a bezpečného Západu. Bude si to žiadať širokú spoluprácu demokratických strán proti populizmu a extrémizmu.

Strana SPOLU je klasická stredová, občiansko-demokratická politická strana. Je to strana založená na hodnotách slobody, demokracie, rešpektu k ľudským právam, oddanosti myšlienke spravodlivosti a právneho štátu. Pre strany tohto typu je v rozvinutých demokraciách bežné, že dokážu spolupracovať tak s neextrémistickou pravicou, ako aj ľavicou. V slovenskom kontexte je to však problém. Kým vpravo je viacero demokratických kandidátov na potenciálnu spoluprácu, naľavo od stredu je to trochu komplikovanejšie.

Našou prvou voľbou je logicky Progresívne Slovensko, s ktorým máme aj spoločnú volebnú históriu. Bude zaujímavé sledovať ich ukotvenie po májovom sneme, keďže jedna jeho časť sa hlási k politickému stredu, zatiaľ čo druhá k autentickej ľavici.

Hovoríme ale dlhodobo a konzistentne, že odmietame populistov a extrémistov. Keď pozeráme – aspoň formálne – vľavo: odmietame dnešnú populistickú podobu HLASu, a bez diskusie a samozrejme aj v súčasnosti už otvorene extrémistický SMER.

O fašistoch na pravom extréme je samozrejme zbytočné vôbec hovoriť.

Celý text nájdete tu:
https://www.tyzden.sk/mimoparlamentne-forum/83909/miroslav-kollar-predseda-spolu-odmietame-populistov-aj-extremistov/?ref=kat Autor správy, foto a správu publikoval SPOLU – občianska demokracia on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *