islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OSOBNÉ ÚTOKY SÚ DÔKAZOM, ŽE DEZINFORMÁTORI PREPADAJÚ ZÚFALSTVU V piatok sme vás na našej druhej oficiálnej stránke Hoaxy a podv…

OSOBNÉ ÚTOKY SÚ DÔKAZOM, ŽE DEZINFORMÁTORI PREPADAJÚ ZÚFALSTVU

V piatok sme vás na našej druhej oficiálnej stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR informovali o účte „Anka Mrúzová“, ktorá rozširovala dezinformácie o údajnom vypnutí elektriny na obdobie dvoch týždňov až mesiaca, na základe čoho nabádala ľudí, aby si robili zásoby konzerv a benzínu. Náš vysvetľujúci status si získal veľkú pozornosť verejnosti i médií, keďže doposiaľ sa dostal len v rámci nášho účtu na FB k takmer 300 000 z vás. Polícia SR – Prešovský kraj už vo veci koná, keďže môže ísť o trestný čin šírenia poplašnej správy.

Uvedenému účtu sa naša aktivita nepozdávala, a preto začal v nasledujúcich hodinách vyvíjať „defenzívnu“ aktivitu, ktorá má niekoľko rozmerov:

➡ účet od piatkového rána doposiaľ zverejnil 85 (!) statusov po väčšine týkajúcich sa dezinformačného obsahu
➡ účet prešiel do osobnej roviny útokov na konkrétne osoby

Kadencia zverejňovania tak vysokého počtu dezinformácií v krátkom časovom slede je pozoruhodná hneď z niekoľkých uhlov pohľadu, ktorý má potenciál potvrdzovať našu viackrát publikovanú teóriu o závislosti na sociálnych sieťach u strednej a staršej generácii. Je to o to hrozivejšie, ak sa závislosť týka osôb vychovávajúcich maloleté deti v ťažkej životnej sociálnej situácii. Kombinácia uvedených faktorov môže priniesť úvahu nad intervenciou zo strany Úradu sociálnych vecí a rodiny.

Osobné útoky sú prejavom zúfalstva. Videli sme množstvo útokov voči konkrétným osobám z radov vedcov a lekárov. Je preto neprekvapivé, ak dezinformátori volia rovnakú taktiku voči osobám pôsobiacich v rámci Policajného zboru. A je taktiež neprekvapivé, keď aj v tom podávajú verejnosti dezinformácie, keďže na uvedenej fotografii sa nenachádza náš zamestnanec (čo už bolo predmetom vyvrátenia v minulosti). A ak by sa aj na zábere zo seriálu televízie JOJ skutočne nachádzal a svoje účinkovanie by mal schválené nadriadeným, nevideli by sme v tom žiadny problém.

Konanie voči uvedenému účtu pokračuje a v priebehu ďalších dní bude rozšírené nielen o trestné oznámenie dotknutej osoby, ale aj podnety vyplývajúce z poslednej aktivity účtu, keď pokračuje v šírení poplašných správ.

Žiadne podobné útoky osobného charakteru, či už na báze faktov alebo bludov, nikdy nezastavia činnosť Policajného zboru v boji proti dezinformáciám, naopak, budú motiváciou pokračovať ďalej.

Ďakujeme za vašu podporu.

Zdroj hoaxov:

https://www.facebook.com/anika.mruzovaoubrechtova/posts/4968432203184106

https://www.facebook.com/anika.mruzovaoubrechtova/posts/4968367226523937


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *