islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Otváranie 175-ročnej časovej schránky

Historický moment, ktorý sa udeje len raz za niekoľko generácií, sa blíži – po viac ako 175 rokoch otvárame časovú schránku z Michalskej veže!

Počas live streamu relácie Klarisky Diškurz, špeciálne z historických priestorov Starej radnice Múzea Mesta Bratislavy, môžete sledovať akademického sochára a reštaurátora kovov Stanislava Koželu, ako pred kamerami schránku otvára a odhaľuje tajomstvá, ktoré sa v nej ukrývajú.

V diskusií sa rozprávame s odborníčkami a odborníkmi o prebiehajúcej rekonštrukcií Michalskej veže, o význame tejto udalosti, ale aj o ďalšej ceste časovej schránky, a aký bude jej obsah, ktorý do nej vložíme pre budúce generácie.

Hosťami sú primátor mesta Bratislavy Matúš Vallo, riaditeľka Múzea mesta Bratislavy Zuzana Palicová, zástupcovia spoločnosti PamArch zodpovední za rekonštrukciu veže a ďalší odborníci na plastiku Michala Archanjela a obsah časovej schránky.

Takže sa pohodlne usaďte a užite si tento historický moment s nami. Prajeme príjemné odhaľovanie tajomstiev časovej schránky!

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *