islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

OZNAMY NA 5.NEDEĽU V CEZROČNOM OBDOBÍ (5. februára 2023) LITURGICKÝ KALENDÁR: V pondelok je spomienka sv. Petra Baptistu, Pavla …

OZNAMY NA 5.NEDEĽU V CEZROČNOM OBDOBÍ
(5. februára 2023)
LITURGICKÝ KALENDÁR:
V pondelok je spomienka sv. Petra Baptistu, Pavla Mikiho, kňazov a spoločníkov, františkánskych a jezuitských mučeníkov
V utorok je spomienka sv. Kolety z Corbie, panny, klarisky
V stredu sú ľubovoľné spomienky: sv. Hieronyma Emilianiho a taktiež sv. Jozefíny Bakhity, panny
V piatok je spomienka sv. Školastiky, panny
V sobotu je ľubovoľná spomienka Prebl. Panny Márie Lurdskej (svetový deň chorých)
BUDÚCA NEDEĽA JE 6. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

INÉ:
— Našu komunitu posilní br. Ján Macej, ktorý k nám príde zo Žiliny. (Na fotke)👍🤪🙏
— Slovenská katolícka charita pozýva 8. februára veriacich k modlitbe a to pri príležitosti liturgickej spomienky sv. Bakhity. Svätý otec František vyhlásil tento deň za Medzinárodný deň modlitby a povedomia o obchodovaní s ľuďmi. Modlitbové pásmo sa bude vysielať na Rádiu Lumen o 21.00 hodine.
— Spoločenstvo Ladislava Hanusa pozýva na stretnutie zo série projektu Verbum talkshow – Rozhovory, ktoré idú na hĺbku. Téma diskusie bude: Ako Benedikt XVI. ovplyvnil moju vieru? Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 9.februára o 19.00 v Teatro Colorato. Lístky je možné zakúpiť cez portál inviton alebo aj priamo na mieste. Viac informácií nájdete aj na facebookovej stránke podujatia.
— Pri príležitosti Svetového dňa chorých bude otec arcibiskup sláviť v piatok 10. februára 2023 o 16.00 svätú omšu v Kostole Návštevy Panny Márie pri kláštore a nemocnici milosrdných bratov v Bratislave. Srdečne pozývame na túto svätú omšu, k modlitbe za chorých a k vďačnosti za všetkých, čo sa o chorých s láskou starajú.
— V sobotu 11. februára sa na Spomienku Panny Márie Lurdskej uskutoční o 18.00 hodine v Kostole Panny Márie Snežnej na Kalvárii svätá omša, po ktorej sú všetci pozvaní na modlitbu ruženca „za pokoj vo svete“ v blízkej Lurdskej jaskyni.
Oznam 2%
Aj tento rok sa my bratia kapucíni uchádzame o podporu 2% z Vašich daní. Vďaka nej sa nám darí po celý rok pracovať s deťmi a mládežou, pomáhať sociálne slabším, organizovať kultúrne podujatia, opravovať a udržiavať nám zverené kultúrne pamiatky.
Pred-vyplnené tlačivo s podrobným postupom nájdete na našej webovej stránke. Poprípade si toto tlačivo môžete vyzdvihnúť v sakristii.

V modlitbe za Vás Vaši bratia kapucíni +

Autor správy, foto a správu publikoval Kláštor kapucínov Bratislava on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *