islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PAMÄTÁME A NEZABÚDAME #WEREMEMBER Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu, ktorý pripadá na 27. januára, …

PAMÄTÁME A NEZABÚDAME
#WEREMEMBER

Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu, ktorý pripadá na 27. januára, sa aj my s úctou pripájame k medzinárodnej kampani #WeRemember – pamätáme a nezabúdame.

Práve v tento deň v roku 1945 bol oslobodený komplex koncentračného tábora Auschwitz, najväčší z nacistických vyhladzovacích táborov.

Učme sa z minulosti, aby sme ochránili budúcnosť…

Prvý transport Židov zo Slovenska bol vypravený z Popradu 25. marca 1942 a smeroval práve do Osvienčimu. V roku 1942 do tábora vypravili z územia vtedajšieho Slovenska celkovo 19 „vlakov smrti“, pričom transporty pokračovali aj po obnovení deportácií na jeseň v roku 1944. Podľa odhadov v ňom o život prišlo 1,2 až 1,6 milióna ľudí.

Obete najzvrátenejšej idey novodobých dejín nesmú byť nikdy zabudnuté a rovnako tak ani príčiny tejto tragédie. Je dôležité, aby sa na hrôzy 2. svetovej vojny a zlo a krutosť nacistického režimu nezabúdalo, pretože iba tak sa môžeme vyvarovať strašných chýb, ktoré stáli životy miliónov obetí.

#WeRemember2022


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *