islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Pandémia u nás a vo svete, situácia na poľsko-bieloruskom pohraničí, ale aj výsledok nemeckých volieb či vzťahy s Maďarskom boli…

Pandémia u nás a vo svete, situácia na poľsko-bieloruskom pohraničí, ale aj výsledok nemeckých volieb či vzťahy s Maďarskom boli témy, o ktorých som sa porozprával s moderátorkou relácie Ide o pravdu – Pravda Máriou Hlucháňovou.

Priblížil som včerajšie zasadnutie vlády 🇸🇰, kde bol schválený lockdown, pani moderátorka sa pýtala to, čo sa dnes pýtame mnohí: prečo je taký veľký rozdiel v zaočkovanosti u nás a v okolitých štátoch?

➡️ Dôvod je okrem iného aj ten, že na Slovensku parlamentná opozícia aj napriek odkazom vedcov a odborníkov, drvivej väčšine krajín a medzinárodných organizácií očkovanie torpéduje a spochybňuje.

➡️ Ukázalo sa tiež, že sme zraniteľní cez sociálne siete. Boli sme zraniteľní už predtým, vedeli sme to, viac ako krajiny od nás na západ, a v čase pandémie nás to dobehlo. Obrovský úspech nezmyslov, hoaxov, bludov na sociálnych sieťach u nás. A ochota veľkého počtu politikov ich šíriť…

➡️ Zdôraznil som, že práve v časoch pandémie sa ukázala dôležitosť nášho členstva v Európskej únii 🇪🇺 – napríklad pri nákupe vakcín.

Viac aj o ďalších témach rozhovoru si môžete pozrieť na ➡️ bit.ly/ideopravdu

#DiplomaciapreSlovensko


Autor správy, foto a správu publikoval Ivan Korčok on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *