islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PANI MINISTERKA NIE JE MOJA NEPRIATEĽKA, LEN MÁM INÝ NÁZOR. V politike je to, žiaľ, často tak, že keď končia argumenty, ide sa…

PANI MINISTERKA NIE JE MOJA NEPRIATEĽKA, LEN MÁM INÝ NÁZOR.

V politike je to, žiaľ, často tak, že keď končia argumenty, ide sa ad hominem. Ja takto nereagujem a nebudem reagovať, ak sa tak rozhodla pani ministerka spravodlivosti, je to jej rozhodnutie.

Nikto v tejto krajine nemá patent na rozum a riešenia. Ani ja, ani pani Kolíková, ani žiadny poslanec, minister alebo premiér, jednoducho nikto. Len spoločne, rokovaniami a konsenzom vieme robiť dobré veci. Naozaj sa ku všetkým veciam snažím pristupovať pokojne s otvorenou hlavou. Ak však nie je ochota počúvať, tak sa nedá rokovať. Snaha pretláčať veci silou, vždy skončí tak, že skôr či neskôr človek narazí.

Skúsenosť nás učí, že prílišná koncentrácia moci v rukách jednej osoby nad sudcami (alebo prokurátormi) je veľkým rizikom, to je môj problém s mestským súdom v Bratislave. Harabin, Truban, Kováčik, Žilinka, to sú príklady, ktoré to potvrdzujú. Toto opakujem na koaličných radách, pracovných stretnutiach, rozhovoroch v médiách. Neviem, mám ukázať emaily, zavolať si svedkov z koaličných rád a pracovných stretnutí? Opakujem to stále, ale zrejme málo razantne. Nehovoriac o tom, že som podporil aj reformu okresných, aj krajských súdov. Dobre, poučím sa, budem pri formulovaní svojich argumentov razantnejší.

Chápem, že pani ministerka chce, aby po jej ministrovaní zostal nový súd v Bratislave, lebo je o tom presvedčená. No jej presvedčenie nemôže nahradiť vyhodnotenie rizík, ktoré sú s tým spojené. Osobné osočovanie však nie je argumentom. Plus poukazovať na môj vek a to, že nemám skúsenosti (áno, nebol som, na rozdiel od pani ministerky, ani ministrom, ani štátnym tajomníkom) predsa nie je odpoveď na vecné výhrady. A to, že som mladý, možno bolo myslené ako kompliment. K tomu môžem dodať, že ďakujem a aj pani ministerka vyzerá stále mlado 💐

Vždy, keď som s pani Kolíkovou nesúhlasil v odborných alebo hoc aj v personálnych otázkach, povedal som jej to normálnym spôsobom. Bolo to pri spôsobe úpravy voľby generálneho prokurátora alebo nominácie pána Žilinku, ktorého pani ministerka pretláčala na generálneho prokurátora, alebo pri pánovi Lipšicovi, ktorého zas tvrdo odmietala.

Za to, že pani ministerka Kolíková so mnou nesúhlasí, nie je moja nepriateľka, ak mňa ona berie ako svojho nepriateľa, tak ma to mrzí, ale na mojich názoroch o nebezpečenstve koncentrácie moci v súdnictve do jedných rúk to nič nemení.

📷 sita


Autor správy, foto a správu publikoval Juraj Šeliga – Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *