islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Pápež vyjadril solidaritu Indonézii a vyzval k ukončeniu vojny na Ukrajine

Svätý Otec František vyjadril solidaritu Indonézii po zemetrasení a opäť vyzval k modlitbe za ukončenie vojen vo svete, zvlášť na Ukrajine, ktorá si navyše pripomína 90. výročie Holodomoru z dôb stalinizmu. Pripomenul aj práva rybárov prispievajúcich svojou prácou k spoločnému dobru ľudstva.

Solidarita s Indonéziou

„Ostrov Jáva v Indonézii zasiahlo v uplynulých hodinách silné zemetrasenie. Vyjadrujem svoju blízkosť tomuto drahému obyvateľstvu a modlím sa za mŕtvych a zranených,“ uviedol Svätý Otec počas stredajšej generálnej audiencie. Z indonézskej oblasti zasiahnutej v pondelok 21. novembra zemetrasením s magnitúdou 5,6 bolo hlásených najmenej 268 obetí a 22 tisíc zničených obydlí.

Za mier na Ukrajine, 90 rokov od tragédie Holodomoru

„Modlime sa za mier vo svete a za ukončenie všetkých konfliktov, pričom osobitne pamätáme na hrozné utrpenie drahého a zmučeného ukrajinského ľudu. A myslime na umučenú Ukrajinu: túto sobotu si pripomíname výročie strašnej genocídy Holodomoru, vyhladzovania hladom v rokoch 1932-33, ktoré umelo spôsobil Stalin. Modlime sa za obete tejto genocídy a modlime sa za mnohých Ukrajincov, deti, ženy, starcov i bábätká, ktorí dnes trpia mučeníctvom agresie,“ uviedol pápež František.

Vatican News TK KBS


Svätý Otec František vyjadril solidaritu Indonézii po zemetrasení a opäť vyzval k modlitbe za ukončenie vojen vo svete, zvlášť na Ukrajine, ktorá si navyše pripomína 90. výročie Holodomoru z dôb stalinizmu.
Autor správy, foto a správu publikoval TK KBS on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *