islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Peniaze z eurofondov musia slúžiť pre lepší život ľudí. Jedným z problémov, s ktorým sa boria slovenské regióny, je kvalita vere…

Peniaze z eurofondov musia slúžiť pre lepší život ľudí. Jedným z problémov, s ktorým sa boria slovenské regióny, je kvalita verejnej dopravy. V mnohých mestách a obciach ľudí do práce či do školy vozia staré nepohodlné autobusy bez klimatizácie, cestujúci veľakrát mrznú a moknú na nekrytých zastávkach…

Veronika Remišová
O výzvu z regionálneho programu IROP bol taký veľký záujem, že sme spravili možné-nemožné, aby sme ju z pôvodnej výšky 29 miliónov eur mohli navýšiť až na 123 miliónov.

Vďaka tomu sa zlepší verejná doprava v Košiciach, Prešove, Žiline, Bratislave, ale aj v Nových Zámkoch, Púchove či v obciach ako Skalité alebo Pusté Úľany. Spolu ide o 35 projektov z celého Slovenska.

Ak chceme, aby čo najmenej využívali individuálnu automobilovú dopravu, ktorá je neekologická a spôsobuje problémy na cestách, ľudia musia mať spoľahlivú a pohodlnú alternatívu. Preto investície do verejnej dopravy v regiónoch považujeme za kľúčové!


Autor správy, foto a správu publikoval Za ľudí on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *