islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

PETRŽALSKÍ ÚRADNÍCI MEDZI NAMI: ZOZNÁMTE SA S ODDELENÍM ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A ÚZEMNÉHO ROZVOJA 🌿👏 Životné prostredie sa nachád…

PETRŽALSKÍ ÚRADNÍCI MEDZI NAMI: ZOZNÁMTE SA S ODDELENÍM ŽIVOTNÉHO PROSTREDIA A ÚZEMNÉHO ROZVOJA 🌿👏

Životné prostredie sa nachádza všade okolo nás. Ako tiež potvrdzuje vedúca petržalského oddelenia životného prostredia Miriam Kamhiyehová, 💬„dotýka sa absolútne každej stránky života v mestskej časti.“ Mnohí obyvatelia zeleného sídliska však nevedia, že plocha, na ktorej sa naša samospráva rozprestiera, je 28,7 km2 a okrem sídliskovej zelene zahŕňa aj vodné plochy, dunajské ramená či lužné lesy. Iste sami uznáte, že starať sa o také veľké územie nie je práve najľahšia úloha.

Naše kolegyne a kolegovia zo „životka“ svoju náplň práce ale zvládajú s prehľadom. Aj preto oddelenie zastrešuje dokopy 11 zamestnancov na rôznych referátoch, ktorí spolu tvoria skvelý tím. Na zelenej Petržalke ako celku im mimoriadne záleží, medzi ich priority patria stromy – najmä výsadba i bežná starostlivosť, 🌳 ktorá myslí aj na kríky. Veľmi opatrne však pristupujú k výrubom. „Na výruby idú vždy len dreviny, ktoré sú v poslednom štádiu,” zdôrazňuje vedúci referátu Adrián Ševeček, ktorý zároveň vysvetľuje, že v Petržalke podliehajú schváleniu inou mestskou časťou.

Okrem pátrania po skrytých skládkach alebo zaoberania sa často nezodpovednými psíčkarmi a exkrementmi ich chlpáčov, sa kolegovia venujú i milým aktivitám. K jednej z nich napríklad patria predzáhradky. 🌷 Projekt pomáhajúci spríjemniť prostredie medzi panelákmi zastrešuje Terézia Mesíčková. Ako hovorí, „obyvatelia nás môžu požiadať o úpravu predzáhradky alebo o pomoc pri vybudovaní novej”. Ak patríte k majiteľom takej kvetinovej krásy, prípadne sa o ňu staráte, máte šancu zapojiť sa do pravidelnej májovej súťaže o Najkrajšiu petržalskú predzáhradku. Nezabudnite predtým na registráciu prostredníctvom online formulára 👉 PETRZALKA.sk/predzahradky. Čas máte už LEN DO 31. MÁJA.

Ako sa v našich uliciach presviedčate každý deň, ani množstvo rozličných agiend nemení nič na tom, že Petržalka vďaka našim kolegom neustále pookrieva a zostáva naďalej zelená. Okrem vyššie menovaných si našu vďaku zaslúžia aj Barbora Bajusová, Tatiana Rattayová, Zuzana Brzová, Dagmar Krempaská, Ľubica Boršová, Tatiana Hajčík Stanová a Andrej Pažitný. 😎 VIAC INFO o rozsiahlej práci nášho životka nájdete i v najnovšom čísle samosprávnych novín NAŠA PETRŽALKA, 🗞 ktoré ste nedávno našli vo svojich stránkach i v rôznych petržalských inštitúciách vrátane vestibulu Miestneho úradu Petržalka v Centrum Technopol. Májové vydanie spolu s archívom je pre všetkých záujemcov dostupné aj ONLINE na webe 👉 PETRZALKA.sk/noviny. ĎAKUJEME, že vám spolu s nami na životnom prostredí záleží. 💚 #zelenapetrzalka #petrzalkamaka #nasapetrzalka

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *