islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Spúšťame Mestskú nájomnú agentúru! 🏘️

Mestská nájomná agentúra má za cieľ zvýšiť dostupnosť bývania pre tých, ktorí z rôznych dôvodov nedokážu nájsť bývanie na komerčnom realitnom trhu – či už ide o rodičov samoživiteľov, rodiny v ťažkej finančnej situácii, mnohodetné rodiny, seniorov alebo tých, ktorí súkromní prenajímatelia diskriminujú na základe iných, často aj vonkajších znakov. V spolupráci s partnermi Slovenská sporiteľňa a Kooperativa spúšťame tento projekt ako prvá samospráva na Slovensku.

Mestská nájomná agentúra funguje ako spojka medzi prenajímateľmi a nájomcami. Je garantom nájomnej zmluvy, pod seba berie aj všetky potenciálne riziká v súvislosti s prenájmom a vďaka nej bude tiež nájomné zvýhodnené oproti trhovým hodnotám.

V pilotnej časti projektu bude vďaka spoločnosti Dostupný domov, založenej Slovenskou sporiteľňou a Slovenským investičným holdingom poskytnutých do prenájmu 10 bytov na území mesta. Nadácia Slovenskej sporiteľne finančne podporila zariadenie bytov a výkon sociálneho poradenstva. Druhý hlavný partner, spoločnosť Kooperativa, podporila vznik krízového finančného fondu, ktorý pomôže rodinám udržať si bývanie. Po tomto skúšobnom období bude možnosť prenajať byt prostredníctvom Mestskej nájomnej agentúry sprístupnená aj širokej verejnosti.

Viac informácii nájdete aj na našom webe: https://bratislava.sk/socialne-sluzby-a-byvanie/byvanie-a-ubytovanie/mestska-najomna-agentura

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *