islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Chodník na Dunajskej ulici sa dočkal opravy povrchu. V úseku od Štúrovej po Klemensovu ulicu pribudla kamenná dlažba v zmysle zonácie povrchov chodníkov. Pohyb na Dunajskej ulici je po obnove bezpečnejší a vďaka odstráneniu viacerých bariér ako kontajnerové schodisko, kvetináče či biskupské klobúky aj jednoduchší. Spoločne s revitalizáciou ulíc Malý trh a Mlynské nivy sa tak postupne zvyšuje kvalita verejného priestoru na trase medzi historickým centrom a takzvaným bratislavským downtownom.

Čo ešte projekt priniesol:
👍 Výraznou zmenou je odstránenie bariér pred domom so súpisným číslom č. 14, čo uvoľnilo prechod v podlubí domu

👍 Na ulici pribudol pás mobiliáru s lavičkami, odpadkovými košmi a stojanmi na bicykle

👍 Boli opravené spomaľovacie prahy a vybudovaný nový priebežný chodník, ktorý prispieva k bezpečnejšiemu prechodu na Kamenné námestie.

👍 Vďaka presmerovaniu cyklopruhu, ktorý predtým viedol stredom chodníka a spôsoboval riziko kolízií, je teraz pohyb po chodníku bezpečnejší.

👍 Výmenou asfaltu na vozovke a zmenou výškovej nivelety sa odstránil dlhodobý problém so vznikom veľkých kaluží po daždi. Prečistené boli aj kanalizačné vpuste.

V blízkej dobe bude na ulici vyznačený priestor na krátkodobé zastavenie áut a dokončí sa aj vyznačenie chýbajúceho úseku cyklopruhu.

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *