islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🔨🌉 Začíname s prácami na dočasnom premostení na Hradskej

Prípravy komplexnej modernizácie mosta Hradská sú v plnom prúde. V najbližších dňoch pristupujeme k ďalším nevyhnutným prácam, ktoré je potrebné zrealizovať ešte pred začiatkom samotnej modernizácie mosta – predovšetkým zabezpečenie dočasného premostenia a prístupových ciest k nemu. Ako totiž už dlhšie vieme, most Hradská je po viac než polstoročí používania v skutočne zlom stave, jeho komplexnej oprave sa preto už nedalo vyhnúť. V posledných mesiacoch sme vykonali niekoľko krokov, aby sme most odľahčili a zabezpečili jeho bezpečné používanie do doby jeho opravy. V prvom kroku sme demontovali drevené časti lávok pre peších a vytvorili sme chodníky po bokoch mosta pre chodcov. Následne sme z mosta vylúčili dopravu nad 7,5 t s výnimkou MHD.

V týchto dňoch začíname s prácami na dočasnom premostení v blízkosti súčasného mosta na Hradskej. V rámci nich budeme okrem osádzania samotného premostenia vytvárať aj prístupové cesty k nemu. V priebehu júla taktiež začneme s výstavbou energomosta potrebného na prekládku sietí. Všetky tieto práce budú prebiehať bez obmedzenia dopravy v okolí mosta.

Po dokončení realizácie dočasného premostenia uzatvoríme most Hradská do času, kým nedokončíme jeho komplexnú modernizáciu. Dočasné premostenie budú môcť využívať vozidlá MHD a záchranné zložky a, samozrejme, chodci a cyklisti. Pre vodičov osobných vozidiel bude prejazd po dočasnom premostení zakázaný a budú musieť využiť niektorú z obchádzkových trás, ktoré zverejníme v dostatočnom predstihu ešte pred samotným uzatvorením mosta Hradská.

O uzatvorení mosta Hradská budeme včas informovať. Do tej doby vás prosíme o zvýšenú pozornosť pri prejazde a prosíme vás o trpezlivosť.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *