islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🌊 Už zajtra, 6. júla, otvárame Mičurin – spoznajte ikonické kúpalisko s jedinečným výhľadom na Bratislavu!

Užite si bezkonkurenčný výhľad, tôňu stromov, závan histórie a vôňu leta na legendárnom bratislavskom kúpalisku na Búdkovej 2 už zajtra. Mičurin bude otvorený cez víkendy od 9:00 do 19:00 a v pondelok až piatok od 10:00 do 19:00. Kúpte si lístok online www.kupaliska.bratislava.sk a vyhnite sa čakaniu. Ušetríte čas a môžete si dlhšie užívať slnko a vodu!!

Tento zelený areál uprostred mesta je národnou kultúrnou pamiatkou, ktorá výrazne dotvára charakter a identitu nášho mesta. Mnohí si dodnes pamätáme na roky, ktoré sme tu strávili nielen na kúpalisku, jedinom v Starom Meste, ale aj v skleníkoch, dielňach či v budove niekdajšieho Domu mládeže. Areál Ekoiventy, prezývaný Mičurín, totiž v minulosti zabezpečoval pre deti množstvo voľnočasových aktivít, prírodovedeckých krúžkov a sezónny bazén bol len drobnou súčasťou veľkej skladačky. Od 90-tych rokov bol priestor využívaný čoraz menej, z areálu mizli aktivity, skleníky pustli, časť stavby začalo využívať ministerstvo školstva ako svoj archív a priestor tak stratil svoj dych. Bazén bol dlhé roky vypustený a celý areál chradol. Bratislavčanky a Bratislavčania však na tento priestor nezabudli – zaujímali sa oň tak pamiatkarky a pamiatkari, ako aj komunity, či občianske združenie Hrad – Slavín a aj vďaka ich pričineniu bol Mičurin v roku 2016 vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku.

Mesto získalo Mičurin v roku 2023 do svojho vlastníctva zámenou pozemkov od Ministerstva školstva. Veríme, že Mičurin, unikátny bratislavský priestor s bohatou históriou, má mať aj svoju budúcnosť. Tak ako sme sľúbili, pre túto sezónu sprístupňujeme bazén so STaRZ Bratislava a @bkis.sk tu organizuje letné kino (už túto stredu 10. júla o 20:00), no a postupne budeme revitalizovať celý areál a vytvoríme tak opäť kvalitný, verejný, viacúčelový priestor, ktorý bude okrem slnenia a plávania slúžiť aj na spoločenské, kultúrne a komunitné akcie pre všetkých.

📸 Marek Velček


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *