islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Bratislavský kraj’s post

Cestárska spoločnosť bratislavskej župy získala cenu za inteligentné meteostanice

„Sľúbili sme, že vybudujeme cestársku spoločnosť na úrovni 21. storočia. A vďaka novým technológiám, ktorými komplexne rekonštruujeme cesty a aj takýmto inteligentným systémom sa nám to darí plniť. Uľahčuje nám to lepšie plánovať údržbu ciest, čo samozrejme šetrí aj finančné prostriedky,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

Ide o nízko nákladové IoT meteostanice, s výstupom na zimný dispečing SC BSK, doplnené o predikciu počasia s upozornením na výstrahy počas nadchádzajúcich 6, 12 a 24 hodín. Fungujú na solar a baterky, bez optického pripojenia, či potreby stavebného povolenia, nakoľko sa montujú na obyčajné stĺpiky na dopravné značenie. Preto vedia byť umiestnené prakticky kdekoľvek. SC BSK si preto vybrala lokality, kde sa historicky opakujú námrazy, či záveje.

Župný správca komunikácií plánuje aj naďalej pokračovať vo zvolených technológiách, nakoľko už i v praxi badať zvýšenie bezpečnosti na spravovaných komunikáciách. Rovnako je to cenné aj pre dispečerskú službu SCBSK pre ďalšie operatívne a optimálne zabezpečenie bežnej a zimnej údržby.

Autor správy, foto a správu publikoval Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *