islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie)’s post

DNES 1.4. OSLAVUJEME 26. NARODENINY 🎉

BROZ bola založená 1.4.1997 štyrmi ochranármi – Jaromírom Šíblom, Helgou Kothajovou, Andreou Chorváthovou a Barborou Marholdovou. Jeden z prvých projektov bol „Medzinárodný tábor na ochranu a obnovu mokradí“, či „Zapájanie verejnosti do ochrany lesov v Bratislavskom lesoparku“. Zhruba 7 rokov po založení bol vtedajšiemu zoskupeniu Európskou komisiou podporený prvý LIFE projekt zameraný na ochranu dunajských lužných lesov.
Odvtedy sme ich realizovali množstvo a boli zamerané nielen na ochranu a obnovu lužných lesov, ale aj na obnovu riečnych ramien a mokradí, na obnovu pastvy a zlepšeniu stavu poľnohospodárskej krajiny pre rôzne živočíšne a rastlinné druhy.
Skrátka, dnes je nás v BROZ už niekoľkonásobne viac ako štyria a z Podunajska sme sa pohli takmer na celé Slovensko. Najvzdialenejšiu lokalitu máme v Kráľovskom Chlmci. Už dávno neplatí ani to „bratislavské“ a ani to „regionálne“ v našom názve, ale o to viac platí ochranárske združenie.
Ak by ste nám v dnešný deň chceli dať k narodeninám nejaký darček, máme pre vás tip. Môžete nám napríklad prispieť na záchranu 42 hektárovej mokrade v poľnohospodárskej krajine 💚
https://broz.darujme.sk/zachrante-mokrad/
Budeme veľmi vďační a posunieme ho ďalej, prírode. 😊


Autor správy, foto a správu publikoval BROZ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie) on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *