islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Horská záchranná služba’s post

Preškolenie kynológie HZS v doline Bielej vody Kežmarskej

V dňoch 9 – 11.1, 16 – 18.1, a 23 – 25.1 2023 sa konali zimné preškolenia psovodov a psov a zároveň obnovenie a získanie OS na záchrannú činnosť pomocou lavínového a pátracieho psa.
Počas preškolenia boli psovodi a ich psi (23 hliadok) preskúšaní z tém:
• Organizácia záchrannej činnosti so psom,
• Spôsoby nasadenia záchranára a psa na vyhľadávanie na lavíne.
Pre splnenie cieľov preškolenia boli pripravené 2 pracoviská, na ktorých sa v priebehu preškolenia vystriedali všetky hliadky, pričom figuranti svoje pracovisko nemenili.
Na pracovisku so špeciálnymi pachmi boli reakcie jednotlivých psov natáčané, večer vyhodnotené, a následne bol psovodovi navrhnutý ďalší postup pri výcviku. Počas preškolenia boli zorganizované večerné cvičné lavínové akcie, zamerané na precvičenie postupov, organizáciu prác na lavíne a overenie výkonnosti psov či ich kondície. Večerné prednášky boli zamerané na vyhodnotenie pátracích a záchranných akcií, motivácii psov, získavanie informácií a stanovenie ďalšieho postupu pri akciách. Počas Preškolenia prebiehal aj výcvik ovládateľností psov a ich socializácia.
Chceme sa poďakovať personálu na Chate pri Zelenom plese a našim figurantom, ktorí nám veľmi pomohli pri výcviku našich psov.

📸: Vlado Benko

#kynologiavhzs #sluzimezivotu #sluziazivotu
Ministerstvo vnútra SR


Autor správy, foto a správu publikoval Horská záchranná služba on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *