islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Horská záchranná služba’s post

Záchranári HZS ako súčasť misie v zemetrasením zasiahnutom Turecku

Päť záchranárov Horskej záchrannej služby spolu s tromi špeciálne vycvičenými psami a 10 príslušníkmi Hasičského záchranného zboru boli vyslaní a momentálne sa už aj nachádzajú v Turecku, kde budú pátrať, zachraňovať a pomáhať na miestach, ktoré vo včerajších ranných hodinách zasiahlo zemetrasenie.

Skupina horských záchranárov sa skladá z veliteľa celého vyslaného modulu mjr. Igora Žiaka (zástupcu riaditeľa HZS), záchranára špecializujúceho sa na prácu s dronom a troch kynológov so psami, ktoré sú špecializované na prácu v rumoviskách-zboreniskách a vyhľadávanie nezvestných v lavínach a plochách.

Aj napriek náročnej sezóne, ktorú aktuálne zažívame v horských oblastiach sme radi, že sme dokázali prispieť našou expertízou a vyslať naozaj kvalitný tím pre tých, ktorí pomoc momentálne potrebujú najviac.

Vybudovanie vyslaných tímov z HaZZ a HZS podporila Európska únia prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia v rámci realizácie projektu MUSAR – pátracie a záchranárske činnosti stredného rozsahu v mestskom prostredí a projektu Horský špecializovaný záchranný modul.

#sluzimezivotu
#smevnutro


Autor správy, foto a správu publikoval Horská záchranná služba on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *