islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

STAROSTOVIA KDH HROMADNE VYZÝVAJÚ VLÁDU, ABY ICH PRI STRATEGICKÝCH ROZHODNUTIACH NEOBCHÁDZALA

STAROSTOVIA KDH HROMADNE VYZÝVAJÚ VLÁDU, ABY ICH PRI STRATEGICKÝCH ROZHODNUTIACH NEOBCHÁDZALA

‼️ Starostovia a primátori už nechcú stáť bokom pri kľúčových rozhodnutiach vlády v otázkach obcí a miest, ktoré zastupujú. Po celoslovenskom stretnutí lídrov samospráv za KDH v Poprade dnes vláde adresovali hromadnú výzvu: „Chceme byť rovnocenným partnerom!“

✅ „Žiadame, aby vláda SR pri všetkých zásadných rozhodnutiach, ktoré sa týkajú našej obce, mesta, regiónu, nás prizývala ako rovnocenného partnera do včasnej diskusie a umožnila nám relevantne vstúpiť do procesov a zastupovať pohľad občanov, ktorí tento región roky spoluvytvárajú a formujú,“ píše sa vo výzve vláde, ktorú dnes v Poprade osobne podpísalo viac než 70 starostov a primátorov za KDH. Ďalší sa k nim pripájajú na diaľku.

👉 KDH má v regiónoch mimoriadne silné zastúpenie – až 220 starostov a primátorov a 2994 regionálnych, mestských a miestnych poslancov.

Milan Majerský – predseda KDH:
👉 „Starostlivosť o ľudí v obciach a mestách je jednou z priorít KDH. Žiaľ, regióny často nie sú prioritou pre jednotlivé ministerstvá. Vedeniam na komunálnej úrovni a občanom neraz zhora bez adekvátnej diskusie oznamujú nové nariadenia. Takto to však ďalej nejde.“

☝️ Starostovia a primátori sú často prvým a kľúčovým kontaktom ľudí so štátom – preto by si ich mala vláda viac vážiť.
Zvlášť, ak sa riešia strategické témy, ktoré sa starostov bytostne dotýkajú, ako je napr. súdna mapa, stratifikácia nemocníc či zvládanie pandémie.

👉 Jeden z našich starostov – Michal Strnál z Oravskej Polhory si denne všíma, ako sa obyvateľov tejto 4-tisícovej obce citlivo dotýka napríklad avizované zrušenie Okresného súdu v Námestove alebo presunutie trstenskej nemocnice do najnižšej piatej kategórie:

„O závažných rozhodnutiach, akými sú napríklad súdna mapa či stratifikácia nemocníc, sa dozvedáme ako poslední, horko-ťažko sa dostávame k informáciám, aby sme na ne vôbec vedeli relevantne reagovať.“

✅ Starostovia a primátori za KDH aj preto dnes vyzvali vládu k vzájomnej spolupráci: „Tak ako sme radi pomohli zvládnuť výzvy spojené s pandémiou covid-19, sme ako primátori a starostovia pripravení byť vám nápomocní v rámci každej oblasti, ktorá zasahuje do života miest a obcí,“ zdôrazňujú vo výzve vláde.

👉👉 PREČÍTAJTE SI VIAC: https://kdh.sk/starostovia-kdh-hromadne-vyzyvaju-vladu-neobchadzajte-nas/


Autor správy, foto a správu publikoval KDH on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *