islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Košice – Mesto Košice’s post

VYNOVENÁ A ROZŠÍRENÁ SLANECKÁ CESTA ODDNES SLÚŽI NIELEN MOTORISTOM 🛣️🚙👍

✅ Motoristi môžu oddnes využívať rozšírenú Slaneckú cestu v mestskej časti Nad jazerom celkovej dĺžke takmer 2,3 km. O potrebe rozšírenia tejto komunikácie sa viedli diskusie tri desaťročia. S rekonštrukciou Slaneckej cesty sa po predchádzajúcich prípravných prácach začalo na jar 2022. Okrem samotnej výstavby novej štvorprúdovej komunikácie a rekonštrukcie všetkých jej ôsmych križovatiek, vzniklo aj 10 moderných zastávok integrovanej mestskej a prímestskej hromadnej dopravy, nainštalovali sa informačné systémy pre cestujúcich aj pre vodičov. Popri komunikácii sa postavil aj nový cyklochodník. Okrem toho sa na tejto komunikácii alebo v jej bezprostrednom okolí zmodernizovalo alebo nanovo postavilo sto stavebných objektov.

👉 Išlo o vôbec najväčšiu investíciu miestnej samosprávy v dejinách samostatného Slovenska. Ak by sa nepristúpilo k rozšíreniu Slaneckej cesty, najneskôr v roku 2026 by sa podľa výsledkov spracovanej dopravnej štúdie stala počas dopravnej špičky úplne neprejazdnou. Všetky stavebné práce sa uskutočnili za plnej premávky, pričom po ceste každý deň jazdí vyše 25 000 automobilov.

👉 Slanecká cesta bude v najbližších mesiacoch až do jej právoplatnej kolaudácie fungovať v režime predčasného užívania, tak ako je to bežné pri diaľniciach. Vzhľadom na to, že pre kolaudáciu je potrebná omnoho rozsiahlejšia dokumentácia vrátane geodetického zamerania, úkonov na Katastrálnom úrade a dlhší časový rámec, pristúpi sa k nej neskôr.

ℹ️ Pre detailnejšie informácie čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/vynovena-a-rozsirena-slanecka-cesta-oddnes-sluzi-nielen-motoristom


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *