islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Košice – Mesto Košice’s post

V MESTSKOM PARKU SI POŽIČIATE ŠPORTOVÉ VYBAVENIE ZO SMART SKRINKY LOX 📲🏀🥏🏸

Mesto Košice v spolupráci so slovenskou spoločnosťou YourLOX uviedlo do prevádzky smart skrinku nazývanú „LOX“. Tá umožňuje prenájom pomôcok pre šport, hry a aktívny oddych ako je napr. basketbalová lopta, lietajúci tanier alebo bedmintonové rakety, priamo na mieste pomocou aplikácie.

📍 LOX je umiestnený pri multifunkčnom ihrisku v Mestskom parku. Košičania tam od včerajška môžu športovať aj bez toho, aby mali so sebou potrebné vybavenie alebo pomôcky.

✅ Vypožičanie športového vybavenia z LOX-ov je pomerne jednoduché. V skratke – stačí naskenovať QR kód priamo na LOXe, overiť profil pomocou zaslanej SMS-ky s autorizačným kódom, nabiť si kredit a už si len vybrať jednu z dostupných športových pomôcok, ktorá vám odomkne dvierka.

Podobné skrinky by mali časom pribudnúť aj na ďalších miestach, kde Košičania aktívne trávia svoj voľný čas. V pláne sú kúpaliská alebo ďalšie oddychové zóny. 👍

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/v-mestskom-parku-sa-da-oddnes-pozicat-sportove-vybavenie-zo-smart-skrinky-lox


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *