islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Košice – Mesto Košice’s post

🚏🚍 MESTO ZREKONŠTRUOVALO ŠESŤ AUTOBUSOVÝCH ZASTÁVOK, V PLÁNE JE ĎALŠIA ETAPA MODERNIZÁCIE 🙌

✅ Od mája môžu cestujúci MHD využívať šesť vynovených autobusových zastávok. Mesto Košice ukončilo II. etapu projektu Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach financovaného z eurofondov. V rámci nej prešlo rekonštrukciou šesť autobusových zastávok v štyroch mestských častiach. Dnes poslednú z nich slávnostne odovzdali do užívania cestujúcej verejnosti primátor mesta Košice Jaroslav Polaček spolu so starostom MČ Košice-Sever Františkom Ténaiom.

👉 V mestskej časti Západ využívajú obyvatelia novú autobusovú zastávku Ružová v smere do centra už od mája. Rovnako sa môžu tešiť zo zastávok Považská pri Novej nemocnici. Na Staničnom námestí a na zastávke Belehradská na Sídlisku Ťahanovce v smere do centra sa doplnili elektronické ℹ️ informačné tabule, ktoré online informujú cestujúcich o odchodoch autobusov.

🛠 V rámci rekonštrukcie sa na zastávkach osadili nové označníky a elektronické informačné tabule s aktuálnymi odchodmi spojov, ktoré tam predtým chýbali. Zrealizovali sa tiež stavebné úpravy nástupných plôch zastávok a jazdných pruhov pre autobusy. Doplnili sa tiež odpadkové koše a lavičky.

✔️ Mesto plánuje obnovu ďalších 13 autobusových zastávok 📍 v mestských častiach Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh, Sever a Staré Mesto, pri ktorých už sú pripravené a odsúhlasené projektové dokumentácie. Konkrétny termín realizácie bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov.

ℹ️ Pre viac informácií čítajte tlačovú správu mesta: https://www.kosice.sk/clanok/mesto-zrekonstruovalo-dalsich-sest-autobusovych-zastavok-v-plane-je-dalsia-etapa-modernizacie


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *