islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Košice – Mesto Košice’s post

KOŠICKÁ KNIŽNICA PRIPRAVILA MOTIVAČNÉ AKTIVITY S DETSKÝM ČITATEĽOM 📗🌈

Knižnica pre mládež mesta Košice pripravila 11. ročník vzdelávacieho projektu Motivačné aktivity s detským čitateľom 2022. 💫 Prebiehať bude v budove Alfa v areáli KASÁRNE/KULTURPARK na Kukučínovej 2 v Košiciach v dňoch od 10. do 11. novembra 2022. ☝️ Určený je všetkým, ktorým záleží na tom, aby ich deti čítali a osobnostne napredovali.

Vzdelávací seminár sprostredkuje skúsenosti knihovníkov z práce s detským čitateľom. Knižnica pozvala na seminár okrem zástupcov domácich knižníc aj kolegov z 🇨🇿 Česka, 🇺🇦 Ukrajiny a 🇵🇱 Poľska. Hosťujúci lektori sa s účastníkmi, ktorých je aktuálne prihlásených viac ako sto, prídu podeliť o svoje skúsenosti a postrehy z knihovníckej praxe. Seminár ponúkne celkovo pätnásť odborných príspevkov. Osem z nich bude prebiehať za aktívnej účasti detí z košických škôl. 🏫

Hlavným cieľom podujatia je poskytnúť priestor, podeliť sa a tiež získať inšpiratívne nápady, ako sa dá pracovať s knihou. 📚 Prezentáciu hravého vzdelávania Meduška – zo života včiel a (Ne)spokojný slimáčik Slávko – 5 prvkov duševnej pohody venuje knižnica prváčikom. Témy Kniha v knižnici, v rozhlase a v divadle, Balíme sa do rozprávky a Zážitkové čítanie o priateľstve psíka a človeka bez domova sú určené pre druhákov a tretiakov. Pre tých trochu starších, na druhom stupni ZŠ, to budú podujatia na tému Stratení v rozprávke a Space escape room – Cesta do neznáma. Knižnica do programu tentoraz zaradila aj jedno ukážkové stretnutie so stredoškolákmi. To bude prebiehať pod názvom Byť Antigonou alebo Isménou? – Nebojme sa povinného čítania.

👉 Okrem praktických ukážok, ktoré majú poradiť ako sa hrať s knihou a osloviť tým svojich čitateľov, ponúkne seminár i viacero inšpiratívnych odborných prezentácií.

Mestská knižnica sa zároveň s účastníkmi seminára podelí o informácie, ako sa im podarilo získať cenu ministerky kultúry a titul Knižnica roka 2021. 🥇

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *