islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from MČ RAČA’s post

Milé Račianky a Račania,

otvorenie staronovej základnej školy sa blíži a s nimi aj niekoľko zmien v doprave, ktorých cieľom je najmä zabezpečiť bezpečnosť pre žiakov a predísť tvorbe kolíznych situácií.

Hlavné zmeny:
-Zavedenie rýchlostného limitu 30 km/h. na uliciach Barónka, Kafendova a Plickova. Na Barónke budú osadené spomalovače.
-Kafendova ulica bude jednosmerná smerom od školy na Kubačovu ulicu.
-Na úseku Plickovej ulice od Barónky ku škole bude zákaz vjazdu v čase od 7:30 do 8:00 hod.

Nové dopravné značenie vrátane spomaľovacích vankúšov bude osadené začiatkom augusta a zároveň po súhlase od bratislavského magistrátu bude vypracovaný projekt na rozšírenie parkovacích kapacít na Kafendovej ulici (pri vchodoch 2, 4 a 6).

Veríme, že dané zmeny prispejú k upokojeniu dopravy v danej lokalite, pomôžu predchádzať vzniku kolíznych situácií a najmä pomôžu k tomu, aby sa všetky deti dostali do bezpečne do školy a to predovšetkým zo smeru od zastávky električky Hýbešova a Nemeckého kultúrneho domu. Parkovisko pred NKD odporúčame využiť rodičom, ktorí nemôžu vodiť deti do školy pešo alebo MHD.

Vplyv daných zmien na dopravnú situáciu a život obyvateľov v okolí Plickovej budeme počas septembra v súčinnosti s policou monitorovať a vyhodnocovať, aby bolo možné prijať opatrenia na ďalšie zlepšenie dopravy a bezpečnosť detí v lokalite ZŠ Plickova.

Ďakujeme za porozumenie.

Autor správy, foto a správu publikoval MČ RAČA on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *