islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

ZAaRES UKONČIL ÚPRAVU BEŽKÁRSKYCH TRATÍ V OKOLÍ MESTA

Zamestnanci Záhradnícke a rekreačné služby vyštartovali s technikou do terénu prvýkrát 11. decembra minulého roka na Šachtičkách. Naposledy zrealizovali úpravu tratí 19. marca tohto roka v Kremnických vrchoch, kde sa trate upravovali najčastejšie. Počas 2️⃣8️⃣ dní tu ratrak najazdil vyše 1 100 kilometrov.

V Starohorských vrchoch na trase Šachtičky – Donovaly ZAaRES upravil trate 2️⃣5️⃣ krát. Ratraky so skútrom tu nabehali viac ako 700 kilometrov.

Vo Veľkej Fatre zo sedla Malý Šturec sa urobila úprava skútrom iba raz. 🌨 Dôvodom bola výdatná porcia nového snehu, ktorá znemožnila bezpečný prejazd techniky týmto úsekom.

Pre mimoriadne teplé počasie nebol prvýkrát zasnežovaný obľúbený okruh okolo jazera na plážovom kúpalisku. Zasnežovanie síce bolo spustené už 13. decembra 2022, následne však prišlo takmer mesiac trvajúce oteplenie, po ktorého skončení sa ďalšia výroba technického snehu neoplatila.

Ak vás zaujíma počet úprav jednotlivých tratí v tejto sezóne, presné čísla nájdete v našej tlačovej správe ➡️ https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2023/uprava-bezkarskych-trati-v-okoli-banskej-bystrice-bola-ukoncena/

Veríme, že počas tohtoročnej zimnej sezóny boli bežkári s úpravou tratí v okolí mesta spokojní. Svedčí o tom aj návštevnosť. Denne využila trate v priemere okolo tisícka bežkárov. 👍


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *