islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

POKRAČUJEME S DISTRIBÚCIOU NOVÝCH NÁDOB A VRIEC NA TRIEDENÝ KOMUNÁLNY ODPAD

Ako sme avizovali už začiatkom roka v brožúre Kam s komunálnym odpadom, a následne informovali začiatkom mája tohto roka prostredníctvom tlačovej správy, v zmysle platnej legislatívy je potrebné pristúpiť k zmene triedeného zberu komunálneho odpadu. Zmluvný partner mesta, spoločnosť Marius Pedersen, a. s., preto začal s distribúciou 240 litrových modrých nádob na kartóny i papier a 120 litrových žltých vriec na združený zber plastov, kovov a tetrapakov. Rozvoz je momentálne dokončený v Šalkovej a Senici. V týchto dňoch sa realizuje distribúcia v Podlaviciach a Skubíne, postupne pribudnú na celom území mesta.

📅TERMÍNY ROZVOZU:

📌Od 25. mája – Iliaš, Rakytovce
📌Od 26. mája – Kremnička
📌Od 29. mája – Pršianska terasa
📌Od 31. mája – Radvaň
📌Od 5. júna – Suchý vrch
📌Od 12. júna – Jakub, Uľanka, Slnečné stráne
📌Od 19. júna – zvyšok mesta

Dodatočne upresníme ďalšie termíny pre konkrétne lokality. Distribúcia sa realizuje počas pracovných dní v poobedných hodinách od 15:00 h. a každú sobotu, v čase od 8:00 h. Termíny sú orientačné, nakoľko rozvoz závisí, predovšetkým, od počasia. Všetkých obyvateľov žiadame o trpezlivosť a pochopenie.

❓AKÝ JE POSTUP?

Pred tým, ako začnú pracovníci s distribúciou, je do každej domácnosti rodinného domu doručený oznam. Obyvatelia v ňom nájdu všetky podstatné informácie, vrátane času rozvozu, ako aj dôležitých kontaktov v prípade otázok. Následne, pri samotnom rozvoze obdržia Pravidlá používania nádob spoločne s Protokolom o prevzatí nádoby a vriec, ako aj podmienky ich používania. Kto nie je v čase rozvozu doma, dostane do schránky oznámenie, v ktorom sú uvedené kontakty na zamestnancov spoločnosti Marius Pedersen, a.s. Následne si dohodnú náhradný termín. V prípade, že spoločnosť ani druhýkrát nezastihne obyvateľa na adrese trvalého pobytu, je potrebné, aby si, rovnako po telefonickej dohode, dohodol osobné prevzatie nádob a vriec.

📞PÝTAJTE SA NÁS

V prípade akýchkoľvek otázok možno kontaktovať Oddelenie odpadového hospodárstva a údržby verejných priestranstiev MsÚ v Banskej Bystrici na e-mailovej adrese: separovanyzber@banskabystrica.sk, alebo dispečing spoločnosti Marius Pedersen, a.s. na telefónnom čísle: 048 418 61 88.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *