islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

HISTORICKÝ PRIESTOR MESTSKÉHO HRADU BARBAKÁN SA PREMENÍ NA SVET FANTÁZIE

Už zajtra je od 18:00 h. v rámci Banskobystrického kultúrneho leta na Nám. Štefana Moysesa pripravený pre obyvateľov i návštevníkov mesta pestrý kultúrny program. Súčasťou večera plného zážitkov budú veselé príbehy o čarovnom hlbokomorskom svete, ktoré prečíta Zuzana Kyzeková. Nasledovať bude bábková inscenácia o veľkom putovaní malej veľryby za domovom v prevedení Divadlo SpozaVoza, ktorá bude spojená s workshopom.

Ariadna Vendelová, vzdušná akrobatka, performerka a lektorka z Košíc predvedie svoj vzdušný tanec na šáloch a ladný tanec akrobatickej dvojice na Petermanovej veži vo výške niekoľko desiatok metrov si pripravilo české Volné Občasné Sdružení Artistů v spolupráci s AirGym Art Company.

Čo bude určite stáť za to, je svetelná show v podaní artistu Stana Mečiara, ale aj unikátna divadelná inštalácia prepájajúca svet divadelného a výtvarného umenia s modernými technológiami. Svietiacich obyvateľov podmorského sveta rozsvecuje 6,5 km optických vlákien a 3500 adresovateľných LED svetiel.

Svoje umenie tu predstaví aj Katarína ucinkiewiczova na výtvarnom workshope, a taktiež tu budú lokálne dizajnérky. Jednou z nich je Oľga Hollá, ktorá stojí za funkčným oblečením do každého počasia, ako aj vecí z prírodných materiálov, vyzdvihujúce ženskosť. Navonok odlišné produkty v sebe spájajú rovnakú víziu udržateľnosti, funkčnosti a minimalizmu. Druhou dizajnérkou je Dominika Prausová, ktorá v roku 2017 vytvorila svoju prvú kolekciu doplnkov inšpirovanú zmesou štýlov, rastúcou festivalovou kultúrou a modernou.

Ak vás počas večera prepadne smäd alebo hlad, žiaden stres! Postarajú sa o vás na Stará tržnica Banská Bystrica. Tak čo, s kým sa vidíme? 😉


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *