islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

ZÍSKALI SME FINANCIE NA VYBUDOVANIE CYKLOTRASY V SÁSOVEJ

Na najväčšom banskobystrickom sídlisku vznikne nová cyklistická infraštruktúra pozostávajúca z kombinácie samostatných obojsmerných cyklistických pruhov, spoločných chodníkov pre peších a cyklistov. Pribudnú i cykloochranné pruhy na vozovke. Pribudne tak ďalšia časť do skladačky bezpečných cyklotrás v našom meste, ktorých kostrová sieť bude mať vyše 1️⃣6️⃣ kilometrov.

Na výstavbu cyklotrasy dlhej takmer tri kilometre sme získali viac ako 1,3 milióna eur z Plánu obnovy a odolnosti. S jej realizáciou sa začne na jar budúceho roka. Dokončená by mala byť do konca budúceho roka.

Zásadnou zmenou dopravného priestoru prejde štvorprúdová cesta začínajúca na križovatke pri Lidli a pokračujúca celou Rudohorskou ulicou. Ľavý jazdný pruh bude naďalej slúžiť motoristom, zatiaľ čo na úkor pravého jazdného pruhu vznikne samostatný cyklokoridor, bezpečnostný odstup a miesta pre pozdĺžne parkovanie. Za účelom zvýšenej bezpečnosti prejdú premenou aj križovatky pri poliklinike a Lidli, kde doteraz cyklisti neboli dostatočne chránení.

🚲 Novovybudovaná cyklistická trasa bude napojená na budúcu cyklotrasu R8 vedúcu cez Rudlovú a Rudlovskú cestu v smere do centra mesta, ktorá sa pri budove Aurisu rozdelí na dva smery. Popri tamojšom medokýši bude pokračovať cez Hornú ulicu až na Námestie slobody. Druhý smer cez Rudlovskú cestu a Kollárovú ulicu sa napojí na Námestie SNP.

Informácie o tom, kadiaľ presne nová cyklotrasa povedie, nájdete v našej tlačovej správe ➡ https://www.banskabystrica.sk/aktuality/2023/mesto-ziskalo-financie-na-vybudovanie-cyklotrasy-v-sasovej/


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *