islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Banská Bystrica’s post

EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY – DEŇ BEZ ÁUT

V rámci dní, ktorých cieľom je zvýšiť povedomie o udržateľnej mestskej mobilite, a zároveň podporiť zmenu správania sa obyvateľov v prospech verejnej dopravy a iných inteligentných dopravných riešení, máme za sebou prvé aktivity.

🚲 Počas uplynulého víkendu ste mohli bezplatne využiť cyklobus zo Strieborného námestia, a taktiež zažiť cyklopotulky naprieč banskobystrickými parkmi. Ďakujeme všetkým, ktorí sa k nám pridali, a stali sa tak súčasťou Európskeho týždňa mobility. Veríme, že zostanete s nami aj naďalej.

📆 Už v piatok, 22. septembra 2023, v čase od 10:00 h. do 16:00 h., sme si v spolupráci s viacerými partnermi a inštitúciami pripravili pre malých i veľkých návštevníkov pestrý program. Pochutnať si budete môcť, napríklad, na raňajkách a deti si budú môcť zahrať rôzne hry či vyskúšať viaceré aktivity vďaka mestskej obchodnej spoločnosti Mestské lesy, s. r. o. Banská Bystrica. Svoj stánok tu bude mať aj Mestská polícia Banská Bystrica či Materská škola Štvorlístok. Každý, kto príde peši, na bicykli či kolobežke, bude odmenený ovocným balíčkom od Europe Direct.

🚗 S cieľom spopularizovať a uprednostniť alternatívne druhy dopravy ostávajú v tento deň vybrané ulice a námestia v celej Európe bez áut. Prednosť majú nemotorizované dopravné prostriedky a pozornosť sa tak sústreďuje na mobilitu, ktorá neškodí životnému prostrediu. Počas Dňa bez áut bude preto v Banskej Bystrici uzavretá cesta pod Starou tržnicou na Námestí Štefana Moysesa.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *