islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Nitra’s post

PLATIDLO Z HLINY POMÔŽE ĽUĎOM V NÚDZI

🫶V Nitre sme v spolupráci s Diecéznou charitou zaviedli symbolické platidlo pre ľudí bez domova a pre sociálne odkázaných. Darcovia si môžu za jedno euro kúpiť Hlinený dukát a podarovať ho núdznym namiesto klasických peňazí.

🥐Ľudia v núdzi si za dukáty budú môcť na vybraných miestach zakúpiť potravinové balíčky, čerstvé pečivo, trvanlivé potraviny, teplú stravu či nejakú sociálnu službu poskytovanú mestom, napríklad nocľah či kúpeľ. Za dva hlinené dukáty sa dá nakúpiť napríklad jeden veľký koláč a dva pagáče. Naopak, za takéto platidlo sa nedajú kúpiť cigarety, alkoholické nápoje ani žiadne ďalšie návykové látky.

ℹ️Automaty na hlinený dukát budú v Nitre tri. Zatiaľ fungujú dva, pod hlavnou bránou pri vstupe do mestskej tržnice a v priestoroch charity na Samovej ulici pod hradom. Dukát môžete nájsť aj v siedmich pokladničkách, ktoré sú napríklad v klientskom centre mestského úradu, v Turistickom informačnom centre na námestí a na ďalších miestach.

Na dukátoch vyrobených v chránených dielňach v Nitre je zobrazený svätý Martin. Tento svätec údajne mečom rozrezal svoj vojenský plášť, aby ochránil polonahého žobráka pred zimou. Dukát zo Slovenska sa už dostal k pápežovi Františkovi, ktorý sa obzvlášť zaujíma o ochranu ľudí bez domova vo Vatikáne a jeho okolí.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *