islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Mesto Nitra’s post

SME PRIPRAVENÍ NA ZIMNÚ ÚDRŽBU

❄ Kolegovia zo Strediska mestských služieb sú v nepretržitej 24-hodinovej pohotovosti od druhej polovici novembra do začiatku marca.

🦸‍♂ Rozdelení sú do štyroch tímov po šesť ľudí, z toho je päť vodičov a jeden nakladač posypového materiálu. S každou skupinou pracuje jeden dispečer. V prípade potreby je Stredisko mestských služieb schopné navýšiť kapacity až do približne 45 ľudí.

🚜 O zimnú údržbu sa budú starať 3⃣ veľké sypače, ktoré budú pokrývať hlavné ťahy ako napríklad Bratislavskú, Hviezdoslavovu, Kmeťovu, Štúrovu, Kláštorskú a ďalšie. Väčšinou sú na smene dva, jeden je záložný. Dva sypače majú nové repasované posypové korby. Doplní ich 7⃣ malých sypačov. V prípade kalamít budú odhŕňaciu techniku nasadzovať aj naši zmluvní partneri. Mesto ich väčšinou využíva ak napadne viac ako 5 centimetrov snehu.

✅ Aktuálne máme naskladnených 300 ton posypovej soli. Ďalších 200 ton sme objednali minulý týždeň. Mesto má uzatvorenú rámcovú zmluvu na 1 000 ton soli. Priemerná spotreba na zimnú sezónu je 600-700 ton soli.

💶 Inflácia sa dotkla aj cien posypového materiálu. V súčasnosti máme zazmluvnenú soľ za cenu 191 eur s DPH za tonu soli. V porovnaní s minulou sezónou išla cena soli hore o takmer dvojnásobok, v minulom roku sme za tonu zaplatili 93,60 eur s DPH.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *