islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Metropolitný inštitút Bratislavy’s post

Na škole v Ružinove začíname testovať, aké by to bolo, keby ráno autá nechodili až k jej vchodu

👍 Okolie základnej školy na Nevädzovej ulici v Ružinove sa ráno na krátky čas od 7:30 do 8:00 zmení na pešiu a cyklistickú zónu. Priestor pred školou sa tak stane bezpečnejším, a cesta do školy pre deti aj dospelých pohodovejšia a zdravšia. Ranný zvoz detí autami do školy na Nevädzovej ulici dlhodobo sprevádzal chaos. Desiatky áut sa snažili dostať cez slepú ulicu čo najbližšie pred vchod školy, otočiť sa a odísť. Denne tu vznikajú kolízne situácie, kedy autá chaoticky cúvajú pomedzi kráčajúce deti.

🚘 Mnohé deti pritom rodičia vozia do školy z blízkeho okolia. Ukázal to aj dotazníkový prieskum, v ktorom až 72 % rodičov uviedlo, že ich deti bývajú do 10 minút od školy. Zlepšiť situáciu má nový režim tzv. školskej ulice, ktorý navrhli dopravní experti spolupracujúci s MIB.

🙋‍♂️ V pracovné dni počas školského roka od 7:30 do 8:00 bude možné priviesť deti do školy po križovatku so Sedmokráskovou. Pred ňou vznikne vyznačená drop-off zóna na rýchle vyloženie detí pre tých, ktorí potrebujú aj naďalej voziť svoje deti autom zo vzdialenejších častí mesta. Od drop-off zóny povedie bezpečný priechod pre chodcov smerujúci k pešiemu chodníku, ktorý vedie až ku vstupu do školy. O takýto režim ulice prejavilo v dotazníkovom prieskume záujem až 78 % rodičov, ktorých deti navštevujú ZŠ Nevädzová.

Autor správy, foto a správu publikoval Metropolitný inštitút Bratislavy on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *