islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Milan Krajniak’s post

KTO KLAME O CENÁCH ELEKTRINY, JA ALEBO SULÍK?

Richard Sulík ma dnes po vláde obvinil, že vedome klamem a jeho tabuľka o cenách elektriny je OK. To je tá prvá tabuľka, kde na spodku vidíte číslo 178,47 eur mesačne + TSS za 1 MW.

Sulíkov nominant a šéf ÚRSO Juris nám dnes dal na vláde svoju tabuľku. To je tá druhá tabuľka. Vyznačené v nej máte číslo 287,17 eur mesačne za 1 MW. Ceny elektriny na budúci rok určí ÚRSO. Nie Sulík ale Juris. Tak kto tu klame? Ja teda určite nie.

Skôr si kladiem otázku, prečo šéfa ÚRSO na rokovanie vlády o cenách energií v piatok nikto z ministerstva hospodárstva nezavolal. Ja som volal pánovi Jurisovi v štvrtok podvečer, on mi povedal, že by sa rád k tomu na vláde vyjadril. Volal som premiérovi, ktorý ma požiadal, aby som pána Jurisa zavolal.

A tak sme sa v piatok dozvedeli, že veci sú trochu inak, ako nám páni z ministerstva hospodárstva hovorili. Som pánovi Jurisovi vďačný, že nám povedal pravdu. Lebo teraz konečne vieme na čom sme a môžeme s tým niečo urobiť.

Na septembrovú schôdzu parlamentu prídeme s právnym riešením, ktoré nám umožní zastropovať ceny elektriny na Slovensku. Nielen pre domácnosti, ale aj pre školy, nemocnice a zariadenia sociálnych služieb. A samozrejme aj pre firmy a zamestnávateľov, aby sme udržali ľuďom prácu.


Autor správy, foto a správu publikoval Milan Krajniak on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *