islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky’s post

KONTROLNÝ DEŇ NA HRADE KRÁSNA HÔRKA

☝🏻Ministerka kultúry SR Silvia Hroncová spolu so štátnym tajomníkom Matúšom Bieščadom a ďalšími zástupcami MK SR, spolu s generálnym riaditeľom Slovenského národného múzea Branislavom Panisom navštívili hrad Krásna Hôrka, na ktorom absolvovali detailnú prehliadku rekonštrukčných prác. Kontrolným dňom ich sprevádzala riaditeľka hradu Krásna Hôrka a Múzea Betliar Tímea Mátéová.

➡️ „Prešli sme ci celé podhradie i projekt podhradia, ktorý sa nanovo buduje a jeho infraštruktúra v rámci múzeí Slovenska bude jedinečná. Pevne verím, že po rekonštrukcii, tak ako máme úžasne zrekonštruovanú Slovenskú národnú galériu, tak aj Krásna Hôrka sa stane výkladnou skriňou, a to múzejníctva a toho, ako má vyzerať múzejná infraštruktúra“, zhodnotila ministerka kultúry SR Silvia Hroncová.

✨Predpokladaný termín otvorenia bude v roku 2026. Podrobnejšie informácie k stavu obnovy hradu Krásna Hôrka nájdete na stránke SNM v sekcii Obnovy a rekonštrukcie. Delegácia ministerstva kultúry pokračovala následne návštevou Múzea Betliar.

Viac na: https://www.culture.gov.sk/ministerstvo/medialny-servis/aktuality-ministerstva-kultury/kontrolny-den-na-hrade-krasna-horka/

SNM – Múzeum Betliar: kaštieľ Betliar, hrad Krásna Hôrka


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *