islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky’s post

MEDZI DIVÁKMI A DIVÁČKAMI HAMLETA NA LETNÝCH SHAKESPEAROVSKÝCH SLÁVNOSTIACH BOLA AJ MINISTERKA KULTÚRY SR SILVIA HRONCOVÁ

🎉Na nádvorí Bratislavského hradu sa od 2. 7. do 6. 8. 2023 konajú Letné Shakespearovské Slávnosti. Celý tento týždeň je vo festivalovom programe najznámejšia a najčastejšie citovaná divadelná hra Williama Shakespeara – Hamlet.

🎭Tragédiu o šialenstve v šialenej dobe, ktorá nám veľmi pripomína dobu, v ktorej žijeme aj my, si ministerka pozrela spolu so svojím manželom Ivanom Hroncom, riaditeľom SNM – Historického múzea Petrom Bartom, dramaturgičkou festivalu Jankou Zednikovičovou a so štátnym tajomníkom MK SR Matúšom Bieščadom.

👏V hlavnej úlohe sa predstavil Ľuboš Kostelný, ktorý za stvárnenie Hamleta získal ocenenie slovenských divadelníkov DOSKY v kategórii najlepší mužský herecký výkon sezóny 2021/2022.

🌅Tento letný divadelný festival pod otvoreným nebom je jediným a najväčším divadelným festivalom Williama Shakespeara na Slovensku. Už niekoľko desaťročí sa koná v Prahe, na Slovensku od roku 2001.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *