islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo spravodlivosti SR’s post

MINISTERKA SPRAVODLIVOSTI JANA DUBOVCOVÁ PRIJALA NA PÔDE MINISTERSTVA VEĽVYSLANKYŇU HOLANDSKÉHO KRÁĽOVSTVA V BRATISLAVE GABRIELLU SANCISI

Úvodnou témou bola vyššia ochrana novinárov, ktorá bola aj jednou z kľúčových počas nedávnej návštevy holandského kráľovského páru na Slovensku. Ministerka v tejto súvislosti informovala veľvyslankyňu o novele Trestného zákona a vyzdvihla zmenu v prístupe súdov v konaniach o ochrane osobnosti ako aj zmenu prístupu polície k ochrane novinárov.

Druhou témou rozhovoru bola doterajšia spolupráca Slovenska a Holandska. Ministerka ocenila aktívnu dlhoročnú spoluprácu a vyjadrila očakávanie spolupracovať aj naďalej. „Osobne vítaná je z môjho pohľadu začínajúca spolupráca v oblasti justičného vzdelávania a posilňovania integrity v justičnom sektore, nakoľko dôvera verejnosti v nezávislosť justície na Slovensku je dlhodobo nízka. Verím, že niektoré systémové kroky po vzore Holandska by mohli pomôcť zmene v tejto oblasti,“ vysvetlila Jana Dubovcová.

Ministerka sa v diskusii dotkla aj témy reformy súdnej mapy na Slovensku a v krátkosti zhodnotila Správu o právnom štáte na rok 2023, ktorá bola vydaná Európskou komisiou 5. 7. 2023. V rámci diskusie o právach LGBTIQ+ komunity ministerka poukázala na to, že je potrebné prijať systémové riešenia, nakoľko v prípade práv LGBTI+ nejde o kultúrno-etické otázky, ale o otázky základných ľudských práv.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *