islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky’s post

KOORDINAČNÉ STRETNUTIE V SÚVISLOSTI SO ZVÝŠENÝM VÝSKYTOM HEPATITÍDY TYPU A

Zvýšený výskyt infekčnej hepatitídy typu A a s tým súvisiace hospitalizácie detských pacientov a koordinácia medzi nemocnicami boli predmetom dnešného koordinačného stretnutia v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach, ktoré zvolal štátny tajomník MZ SR Michal Palkovič. Stretnutia sa zúčastnila aj štátna tajomníčka MZ SR Lenka Dunajová Družkovská, riaditeľ DFN Košice Andrej Koman, riaditeľ UNLP Košice Ľuboslav Beňa, prednosta Kliniky infektológie a cestovnej medicíny UNLP Pavol Jarčuška, ďalší členovia vedenia DFN Košice a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

🟢 Dôležitým záverom zo stretnutia je, že poskytovanie zdravotnej starostlivosti detským pacientom nie je ohrozené, a to aj napriek zvýšenému počtu hospitalizácií detí s hepatitídou typu A.

🟢 UNLP Košice je v prípade potreby pripravená prijať pacientov starších ako 15 rokov aj s inými diagnózami, aby uvoľnila kapacity v DFN Košice pre mladších pacientov.

🟢 V DFN Košice vznikne pozícia koordinátora, ktorý bude manažovať príjmy a presuny detských pacientov s ďalšími nemocnicami v regióne.

🟢 Na Slovensku je dostatok vakcín proti hepatitíde typu A.

Kroky, ktoré budú nasledovať v dalších dňoch:

➡️ V pondelok sa v ohnisku nákazy uskutoční porada za účasti hlavného hygienika, zástupcu Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, RÚVZ a dalších.

➡️ Následne sa ešte v pondelok na pôde Ministerstva zdravotnictva SR zorganizuje stretnutie, na ktoré budú okrem predstaviteľov MZ SR a ÚVZ SR prizvaní aj zástupcovia košických nemocníc, Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a hlavná odborníčka MZ SR pre primárnu pediatriu.

➡️ Témou koordinačného stretnutia budú aj možnosti plošnej imunizácie v jednotlivých komunitách, spolupráca s košickými nemocnicami pri očkovaní v teréne a pod.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky on Facebook Zdroj Read More
V prípade, že nájdete chybu alebo preklep prosím kontaktujte nás.

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *