islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Nitriansky samosprávny kraj’s post

CYRILO-METODSKÁ NÁRODNÁ PÚŤ

✝️❤️✍️„Rodina, tvrdá práca a viera sú synonymom Slovákov, ako sú vnímaní v zahraničí,“ povedal vo svojej kázni Mons. Larry James Kulick, biskup diecézy Greensburg v štáte Pensylvánia v USA, ktorý bol hlavným celebrantom svätej omše a ktorý má tiež slovenské korene. Dodal, že je to práve viera, ktorá vyrástla z cyrilo-metodskej tradície, ktorá nás charakterizuje a je dôležitým a trvalým dedičstvom našich otcov. Poukázal tiež na dôležitý kultúrno-spoločenský a diplomatický rozmer príchodu svätých Konštantína a Metoda na naše územie, ktorého jubilejné 1160. výročie si tento rok pripomíname.

📜Prítomných v závere svätej omše pozdravil tiež Mons. Nicola Girasoli, apoštolský nuncius na Slovensku, ktorý tlmočil odkaz od Svätého Otca, pápeža Františka, v ktorom apeloval na Slovákov, aby im v práci i v živote nechýbala odvaha.

🌳Zároveň bol oficiálne otvorený Rok kresťanskej kultúry, ktorý predstavil svoje logo aj znelku a potrvá až do sviatku sv. Cyrila a Metoda roku 2024. Nastávajúcich dvanásť mesiacov teda bude priať tvorcom v kresťanskej umeleckej sfére.

🤝Slávnostného podujatia sa tiež zúčastnili mnohé významné osobnosti slovenského verejného a spoločenského života.

#nitramilanitra #nitramilanitra2023


Autor správy, foto a správu publikoval Nitriansky samosprávny kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *