islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Petržalka’s post

UMENÍM K UDRŽATEĽNOSTI – AJ TAKTO NA PETRŽALSKOM STROMORODÍ VDYCHUJÚ UMELCI Z CELÉHO SVETA ŽIVOT STROMOM 🌳 ODSUNUTÝM NA PERIFÉRIU

Ako to už býva zvykom, s príchodom niečoho nového musí niečo staré preč. Pri výstavbe električkovej trate v Petržalke na to doplatili stromy v jej okolí. Časť z nich však aj vďaka našim kolegom z Kultúra v Petržalke a umelcom z celého sveta získa šancu na „druhý život”.

Stromy vďaka ich iniciatíve Stromorodie/Treencarnation ostanú s nami v ich reinkarnovanej podobe a poslúžia ako lavičky, ihriskové prvky či smerové tabule. Niektoré z nich sa do tohto sveta opäť narodia ako umelecké diela, dotvárajúce charakter konkrétneho miesta.

Súčasťou celého projektu je aj priblíženie kreatívneho procesu, ktorý môžete sledovať v priamom prenose aj vy. Tešiť sa môžete na rôzne sprievodné akcie v podobe prednášok či networkingu s umelcami nielen zo Slovenska, ale aj z Fínska, Rakúska, Islandu, Grécka či Švédska.

V sobotu 20. augusta si organizátori pripravili program aj pre tie najmenšie umelecké duše. Tie sa budú môcť zabaviť na tematickom výtvarnom i keramickom workshope pod vedením profesionálov. VIAC INFO TU 👉 fb.me/e/1JIwOQCpl.

Celý projekt vyvrcholí 26. augusta v areáli pri detskom ihrisku Petržalka City na Gessayovej ulici, kde si budete môcť pozrieť umelecké diela na vernisáži. VIAC INFO UŽ ČOSKORO TU 👉 fb.me/e/1XmdeUZJm.

Majstri na svojich jedinečných dielach pracujú už niekoľko dní. Po svojom príchode naozaj dlho neotáľali a vytiahli z batožín skicáre, sekerky, dláta i motorové píly a pustili sa do práce. 🧑‍🔧

Tešíme sa, keď ľuďom na okolí záleží a veríme, že vzniknuté diela si nájdu nielen funkčné uplatnenie, ale aj priaznivcov z radov verejnosti. #zelenapetrzalka #petrzalkazije

📸 Kultúra v Petržalke

Autor správy, foto a správu publikoval Petržalka on Facebook Zdroj Read More
Napíšte nám v prípade preklepu alebo chyby v článku. Ďakujeme

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *