islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

KEĎ NA CESTU, TAK S NEALKOM: TOTO SÚ VÝSLEDKY VEĽKEJ DOPRAVNEJ AKCIE „ZODPOVEDNOSŤ“✅👮‍♀️👮

🚨Minulotýždňová dopravná akcia Zodpovednosť, ktorá sa uskutočnila od pondelka do piatku, bola zameraná na nebezpečenstvo alkoholu za volantom. Táto aktivita je už tradične každoročne vyvrcholením spolupráce medzi políciou a Slovenským združením výrobcov piva a sladu.

➡Počas piatich dní hliadky v 42 okresoch skontrolovali 2 907 vodičov motorových vozidiel.

🙃AKCIA ZODPOVEDNOSŤ PREKVAPILA MOTORISTOV AJ POLICAJTOV

🔵V roku 2022 podľa policajných štatistík vzrástol počet dopravných nehôd o 10 % oproti minulému roku. Okrem alkoholu za volantom sa preto v dopravnej akcii Zodpovednosť zamerali hliadky aj na priestupky, ktoré sú najčastejšími príčinami dopravných nehôd.

🔵“Preventívna akcia Zodpovednosť je jedným z nástrojov, ktorými chceme zvyšovať bezpečnosť na slovenských cestách. Hliadky počas minulého týždňa pristihli 5 motoristov, ktorí sa rozhodli nerešpektovať pravidlá. Títo jednotlivci zároveň netvorili ani jedno percento (0,17 %) zo všetkých skontrolovaných. Keďže naším dlhodobým cieľom je celoročne odstrániť alkohol zo slovenských ciest, verím, že pozitívny trend akcie Zodpovednosť bude pokračovať aj v nasledujúcom období. Nulová tolerancia opitých motoristov je jedným z faktorov, ktoré výrazne zvýšia bezpečnosť na našich cestách,“ skonštatoval riaditeľ dopravnej polície Tomáš Vrábel.

🔵Počas päťdňovej akcie skontrolovalo takmer 130 príslušníkov dopravnej polície 2 907 vodičov motorových vozidiel. Požitie alkoholu pred jazdou zistili hliadky u 5 vodičov. Po jednom opitom motoristovi prichytili príslušníci v Trenčianskom, Nitrianskom a Prešovskom kraji, dvoch v Žilinskom kraji. U všetkých piatich vykonaná dychová skúška potvrdila pozitívny výsledok do jedného promile.

⚠️PIŤ ZA VOLANTOM MÔŽE BYŤ FATÁLNE, VODIČI MAJÚ BEZPEČNEJŠIE ALTERNATÍVY

„Z prieskumu*, ktorý pre naše združenie, uskutočnila spoločnosť 2muse vyplýva, že 31 % respondentov pred alebo počas šoférovania konzumuje nealko pivo a radlery. My dlhodobo zdôrazňujeme, že zodpovedné správanie za volantom je jediná správna a bezpečná voľba. Pätinu produkcie piva na Slovensku tvoria práve nealko pivo a radlery, čo umožňuje verejnosti vyberať si z naozaj širokej ponuky. Fakt, že alkohol za volant nepatrí by mal byť základnou znalosťou začínajúcich, i ostrieľaných motoristov. A v prípade, že človek neodolá dobre načapovanému pivu, existuje hneď niekoľko iných bezpečných možností ako sa následne presunúť,“ povedal Vladimír Machalík, výkonný riaditeľ SZVPS.

Viac ako 2500 zodpovedných motoristov bolo po vykonaní dychovej skúšky s negatívnym výsledkom odmenených nealkoholickým pivom.

Cieľom akcie Zodpovednosť je urobiť slovenské cesty bezpečnými pre všetkých, a edukovať vodičov o nebezpečenstve alkoholu za volantom. Polícia i Slovenské združenie výrobcov piva a sladu spolupracujú dlhé roky a téme prevencie sa plánujú spoločne venovať aj v budúcnosti.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *