islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia Slovenskej republiky’s post

PROJEKT BEZPEČNÁ JESEŇ ŽIVOTA TENTOKRÁT V MESTE ŠTÚROVO✅

✏️Život v zlatých rokoch môže byť krásny a plný radosti, no prináša aj výzvy. Starší ľudia sú často terčom podvodníkov, a preto im musíme venovať zvýšenú pozornosť v oblasti bezpečnosti doma i v cestnej premávke. Praktické rady, typy a triky, ktoré pomôžu zaistiť bezpečnú jeseň života poskytla naša policajná preventistka Zuzka.

✏️Navštívila starších občanov z organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku so sídlom v Štúrove a predstavila im celoslovenský projekt „Bezpečná jeseň života“.
Podvodníci často využívajú dôverčivosť a osamelosť starších ľudí, a aby sa ochránili pred ich nekalými praktikami dostali praktické rady.

✏️Zuzka im zdôraznila, aby neposkytovali osobné údaje cudzím osobám, aby boli ostražití pri hovoroch z cudzích čísel, a tiež si overili telefonáty od osôb, ktoré im uvádzajú, že ich blízky príbuzný je ťažko zranený, mal dopravnú nehodu alebo vyhrali určitý obnos peňazí. Venovali sa aj bezpečnosti v cestnej premávke.

✏️Dodržiavaním rád, ktoré im boli dané môžu minimalizovať riziká nebezpečenstiev a užívať si bezpečnú jeseň života s plnými dúškami a s vedomím, že urobili všetko pre svoju bezpečnosť.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *