islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

👉V TOMTO TÝŽDNI SME ZAZNAMENALI
VIACERO PRÍPADOV NELEGÁLNEJ MIGRÁCIE

V priebehu tohto týždňa zaznamenali policajti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave viacero prípadov súvisiacich s nelegálnou migráciou na území Bratislavského kraja.

➡V prvom prípade sme v stredu (25.05.2022) krátko po 10.00 h prijali telefonické oznámenie, v zmysle ktorého malo z nákladného motorového vozidla zn. DAF zaparkovaného na diaľničnom odpočívadle v blízkosti mesta Stupava vyskočiť päť osôb – migrantov, ktorí následne utiekli do blízkeho poľa. Na miesto bolo vyslaných viacero policajných hliadok, tie však vykonaním potrebných úkonov na mieste uvedené oznámenie nepotvrdili.
➡K druhému prípadu došlo v ten istý deň (25.05.2022), v zmysle telefonického oznámenia tentokrát bolo spozorovaných viac ako 20 osôb v blízkosti hraničného priechodu s Rakúskou republikou. Aj v tomto prípade boli policajti vyslaní na miesto, osoby však medzitým prekročili štátne hranice a na území Rakúska boli zadržané rakúskymi policajtmi.
➡Tretím do rady prípadov nelegálnej migrácie zahŕňame súčinnosť s maďarskou políciou, ktorá požiadala o pomoc pri prenasledovaná motorového vozidla s 26 migrantmi Afganskej národnosti. Tých sa podarilo zadržať až po zasiahnutí pneumatiky strelou zo služobnej zbrane na Dolnozemskej ceste.
➡Štvrtým prípadom bolo zadržanie 9 migrantov Afganskej národnosti na zelenej hranici v piatom bratislavskom okrese, ktorí boli prevážaní v motorovom vozidle zn. Peugeot 407.
➡Posledným prípadom bolo včerajšie (26.05.2022) odhalenie a následné zadržanie 11 migrantov zo Sýrie. Tí sa nachádzali vo vozidle Chrysler Voyager, pričom sa jednalo o 9 dospelých osôb a 2 deti.

Vo všetkých prípadoch si nelegálnych migrantov prevzali príslušníci cudzineckej polície k realizácií ďalších potrebných úkonov.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *