islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia SR – Bratislavský kraj’s post

FRANTIŠEK NA KRÁDEŽ VYUŽIL SVADOBNÚ NOC POŠKODENÝCH
POLICAJTI Z PEZINKA OBJASNILI MINULOROČNÚ KRÁDEŽ DO RODINNÉHO DOMU

🕵️‍♀️Policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Pezinku vďaka dôslednému a intenzívnemu vyšetrovaniu objasnili majetkovú trestnú činnosť, ku ktorej došlo v jednej z obcí okresu Pezinok ešte v priebehu minulého roka. Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie vzniesol policajný vyšetrovateľ obvinenie z trestného činu porušovania domovej slobody v súbehu s trestným činom krádeže v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci, ako aj zo zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami 66-ročnému Františkovi U. z okresu Pezinok.

🏠Obvinený mal v priebehu minulého roka, v čase kedy obyvatelia domu mali svadbu, využiť ich neprítomnosť a vniknúť na pozemok rodinného domu. Tam následne vypáčil plastové okno a vošiel do vnútorných priestorov rodinného domu, odkiaľ odcudzil finančnú hotovosť, viacero kusov šperkov a retiazok zo žltého kovu ako viacero albumov so známkami. Pri odchode na pozemku vypáčil okno do ďalšej časti viacgeneračného rodinného domu, odkiaľ rovnako odcudzil finančnú hotovosť ako aj rôzne šperky.

💻František sa v priebehu minulého roka dopustil ďalšej krádeže vlámaním, kedy poškodil dvojkrídlovú kovovú bránu vedúcu na pozemok ďalšieho rodinného domu. Tam vypáčil plastové okno a vošiel do vnútorných priestorov domu, odkiaľ odcudzil notebook zn. Apple, expanznú zbraň sivej farby, finančnú hotovosť ako aj kartu na prenos audio vizuálneho záznamu.

🔫Na základe príkazu sudcu Okresného sudcu v Pezinku vykonali policajti domovú prehliadku jedného z rodinných domov, pri ktorej bol na osobnej slobode obmedzený 66-ročný František. Počas domovej prehliadky boli okrem iných vecí dôležitých pre trestné konanie zaistená aj upravená dlhá strelná zbraň, ktorej nadobudnutie, vlastníctvo, držanie a nosenie je v zmysle platnej legislatívy zakázané a rovnako na ktorú František oprávnenie nemal.

💰Celková škoda, ktorá bola krádežou vecí ako aj poškodením majetku v predmetných prípadoch bola vyčíslená na 20.559 ,- Eur.

⚖️V prípade preukázania viny pred súdom hrozí za uvedené konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na tri roky až osem rokov. Obvinený je v súčasnosti stíhaný väzobne.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *