islovak.sk

online denné spravodajstvo – žijeme Slovenskom…

Photos from Polícia SR – Košický kraj’s post

MEDZIREZORTNÉ A MEDZINÁRODNÉ CVIČENIE „COMBINED EFFORT 2022“

Na východe Slovenska sa uskutočnilo historicky prvé medzinárodné cvičenie s názvom COMBINED EFFORT 2022. Príslušníci Pohotovostného policajného útvaru, odboru poriadkovej polície Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach na domácej pôde privítali príslušníkov Síl pre špeciálne operácie zo Žilinského 5. pluku špeciálneho určenia, no aj zahraničného partnera poľskej Jednostky Wojskowej Komadosów.

Celé cvičenie prebiehalo v reálnych podmienkach ruchu veľkomesta. Primárnym cieľom bolo naplánovanie a vykonanie špeciálnych operácií v reálnych podmienkach pod velením 5. pluku. Sekundárnym cieľom bolo precvičenie akcieschopnosti skupín špeciálneho určenia, spoločnej spolupráce, ale aj precvičenie reakcie štátnych bezpečnostných zložiek na možnú hrozbu.

Počas cvičenia museli zložky špeciálneho určenia identifikovať a potvrdiť cieľ, infiltrovať sa do priestoru, eliminovať cieľ a bezpečne opustiť priestor.

Ochranu cieľa v prostredí zabezpečovali policajti z PPÚ Košice, čo značne sťažovalo pôsobenie skupín špeciálneho určenia.

V závere cvičenia všetkých zúčastnených pozdravil riaditeľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru Košice pplk. Mgr. Jozef Dutka.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Košický kraj on Facebook Zdroj Read More

LEAVE A RESPONSE

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *